Prečo nie som fashion blogerkou

23:04 Aura Beauty 1 Comments


Párkrát som dostala otázku, prečo neobohatím blog o kategóriu "fashion" a vlastné outfity. A tak vám to v tomto článku vysvetlím. Mne by sa to síce páčilo, ale je tam viac "ale"...
Odpoveď je jednoduchá - fashion blogeri to nemajú veru ľahké. Inšpirovať sa, kombinovať, zhŕňať haldy oblečenia a potom aj triediť, posúvať, zháňať fotografov, včas všetko nafotiť a odpublikovať, vedieť pózovať. Samozrejme, koho to baví a má čas, stíha a výsledok si vždy rada pozriem, sledujem zopár inšpiratívnych blogerov.

Móda ma veľmi baví, ale skôr z hľadiska estetiky a taktiež logiky a pravidiel (aj nelogickosti a porušovania tých pravidiel). Áno, aj ja sama sa rada pekne oblečiem, rada kombinujem, mám overené strihy, ktoré fungujú na môj typ postavy, overené farebné kombinácie...ale ako sa hovorí, "obuvník chodí bosý". Čím som staršia, stávam sa viac minimalistickým človekom. Kedysi môj šatník hýril batikou, jesennými farbami a výraznou bižutériou. Zrazu sa pristihnem, ako nosím čo najjednoduchšie strihy a moje doplnky sú zminimalizované na jemné napichovacie náušnice a decentné retiazkové náhrdelníky. Starnem alebo sa len prispôsobujem aktuálnej životnej situácii?
Na fashion blog by taký "ihriskový" minimalizmus bol dosť nuda ;)

Ďalšou vecou, pre ktorú nie som fashion blogerkou, sú fotografie - áno, makeup si samospúšťou odfotím sama, ale s celou postavou je to komplikovanejšie. Fotiť selfie, "skriňovky" a výťahovky nechcem a nie vždy sa podarí zohnať fotografa. A navyše neviem pózovať. Odfotiť si tvár a vidieť sa pritom vo výklopnom displeji, to už nejak zvládam ale postava a ostatné, je to fuška. Som asi pózovacie drevo a k tomu magnet na trapasy.

Avšak minule sa mi podarila skvelá TFP spolupráca s veľmi zlatou a šikovnou  Dominikou z MxD Photography.
V hlave som mala scenár ako sa nahodím do červených dlhých šiat a urobím si krásne plážové vlny a budem mať pekné letné fotky v štýle "bohemian chic". Všetko ale dopadlo viac komplikovane. Nakoniec mi vlasy spľasli a moje šaty sa po praní zrazili na 3/4 dĺžku. Vrch šiat sa čudesne natiahol a tak som ho narýchlo prešívala. Poučenie: už si nikdy nekúpim lacné ázijské šaty z ebay.
Kvôli prešívaniu šiat mi už neostal potrebný čas na makeup, a tak som si urobila len veľmi jednoduché líčenie a nahodila červený rúž. A aby toho nebolo málo, moja malá dcérka sa rozhodla, že nezaspí a veselo si cestou na fotenie zvedavo vykukovala z kočíka - našťastie odpadla únavou cca 5 minút predtým, než sme došli na miesto fotenia.

Ďalším zádrhelom boli šnurovacie sandále - moje obľúbené, mama mi ich ešte ako tínedžerke kúpila raz na narodeniny a keďže sú kožené, vydržali mi dlho, boli mojim nadčasovým kúskom, až kým... sa nezačali stále rozväzovať, až som mala z toho migérnu :D A ich platforma horúčavou nepraskla a bolo po nich. Z fotenia domov som odcupitala bosá - bol to nútený "barefoot" po horúcom asfalte. (A veru, na chodenie naboso v mestských podmienkach ma nik nepresvedčí).

Ale predsa dopadlo odhliadnuc od podivných a smiešných okolností veľmi dobre. Usmievavá fotografka mňa, "pózovacie drievko" uvoľnila, ale aj tak sa na fashion blogerku necítim a týmto skladám všetkým pomyselný klobúk dolu :)
šaty/dress: ebay, sandále/shoes: vintage,
náhrdelníky/necklaces: Stradivarius, čelenka/headband: Asos
rúž/lipstick: Gerard Hydra Matte Immortal


Ešte raz ďakujem skvelej Dominike a mrknite jej profily, je ozaj šikovná a tvorivá:
Fotografovanie: MxD Photo

Možno sa ešte na nejaké fotky dám (aj u Dominiky) nahovoriť, ale pravidelné to určite nebude ;)
Prajem krásne leto!

Miška1 komentár: