Byť akčnou ženou

22:22 Aura Beauty 2 Comments


Myslím si, že my ženy to už máme v sebe dané - či už schopnosť zvládnuť viac vecí naraz (v tomto som ja taký chlap - rada sa sústredím len na jednu činnosť a robím ju v pohodičke a pokoji), o materstve a obete ani nehovorím. Mnohoráz si toho na seba naložíme až-až.
Ale múdre slová Biblie hovoria, že naše "Bremeno má byť príjemné a ľahké" a byť "akčnou" znamená vlastne v tom vnútornom pokoji si plniť svoje poslanie a žiť svoje sny, využívať svoje dary a talenty. Nemusí to znamenať hneď prehnaný karierizmus alebo premotivovanosť či nakladanie si ťažkých bremien na plecia. Skutočná akčná žena je činná a spokojná a robí veci s radostným srdcom a samozrejme, nezanedbáva svoju rodinu.

Mňa koncom apríla oslovili Akcnezeny.sk - a nie, nie je to žiadne premotivované a feministické hnutie, ale portál, ktorá pomáha ženám si tieto sny plniť a robiť im podporu (nielen) počas náročných chvíľ rodičovskej dovolenky. Podporuje talentované ženy, ktoré chcú robiť, čo ich baví a realizovať sa aj popri svojich rodinných povinnostiach. Vie im odborne poradiť, dodať odvahu a inšpiráciu a chce tieto ženy spájať.Akčné ženy organizujú mnohé akcie, workshopy a kurzy a mňa zavolali robiť styling na fotenie "Začni s prezentáciou na úrovni" v košickom ateliéri veľmi šikovnej fotografky Anety Barčovej. Tento typ akcie ponúka ženám "all inclusive" odborné a beauty služby s cieľom získať pekné business fotografie na svoju prezentáciu, web a propagáciu.

Pre mňa robiť styling pre viacero žien bolo niečo nové, pretože väčšinou radím individuálne a "naživo" - vybrať a objednať outfity pre viacero žien, ktoré som videla len na fotografiách a získala o nich info len vďaka dotazníku bolo náročné. Prácu mi ale uľahčil skvelý výber oblečenia na Zoot.sk, ktorý bol partnerom akcie. Najväčší úspech zožali koralové šaty od Dorothy Perkins ktoré mali takú farbu a strih, ktorý svedčal väčšine. A ešte tieto teal šaty Miestni (Mimochodom, po akcii som sa aj ja ulakomila na dvojo šiat od nich a musela si ich objednať ;) - červené Zoot a tmavomodré puzdrové Dorothy Perkins.)


Všetko ale dopadlo fajn, po úvodnom drinku a občerstvení sa išlo postupne ku kaderníčke z HairFactory, líčiť u vizážistiek od Avonu, vyberali sme outfity a medzitým sa robil aj koučing s Martinou Magic. Zúčastnené boli spokojné a podarilo sa nám vybrať outfity, ktoré korešpondovali s ich postavou, farebnosťou a osobnosťou. Ak niečo farebne úplne nesedelo, doladili to doplnky :)
Celý čas bol veľmi uvoľnený, mala som možnosť spoznať mnoho kreatívnych žien, ktoré robia čo ich baví z oblastí umenia, fotografie, kozmetiky, fitness, psychológie... Odmenou bol ich dobrý pocit, že sa cítili uvoľnené, upravené a odniesli si krásne fotografie pre svoju prezentáciu ;)

Ale nebudem veľa písať, pozerajte fotografie, tie vám povedia viac o atmosfére:

vyberáme vhodné outfity

fotografka Anetka Barčová v akcii

o vlasy sa starala kaderníčka z HairFactory a o vizáž Avon Košice

Zoot.sk zapožičal kopec krásnych šiat, topov a doplnkov
reportážna fotografka akcie Noemi Photography  a organizátorka Martina Novotná 

Anetkin fotoateliér - všetko sa tam pomestilo, aj vizážistky, aj oblečenie, aj kaderníčka, aj drinky a občerstvenie ;)

koučing s Martinou Magic

A toto je moja business foto od Anetky Barčovej :) Vznikla spontánne, nemala som v pláne sa fotiť, ale spontánne veci sa oplatí robiť, najmä ak je za objektívom šikovný človek, netreba veľa času.

Všetky foto z akcie si môžete pozrieť na FB Akčných žien.
Krátky videozostrih z akcie:


reportážne foto: Noemi Photography
ateliérové foto: Aneta Barčová


Poznáte Akcnezeny.sk
Prijali by ste takúto akciu, kde by bolo o vás takto kompletne postarané?

2 komentáre:

  1. Toto je veľmi pekný a najmä hodnotný článok. :) Veľmi pekná akcia. ;)

    Sabi z blogu Beautiful savage

    OdpovedaťOdstrániť