Detská prírodná kozmetika Frais Monde

12:17 Aura Beauty 1 Comments


O detskej kozmetike a celkovo o telovej starostlivosti veľmi nepíšem (hoci mi už došlo pár prosieb, aby som do tém blogu zaradila aj mamičkovské témy), ale dostala som možnosť vyskúšať prírodnú značku Frais Monde (tá okrem detskej kozmetiky ponúka toho oveľa viac), tak som si povedala, že to skúsim. Teda nie ja, ale moji drobci, najmä tá najmenšia...

Čo sa týka starostlivosti o moje deti, myslím si, že detská pokožka toho až tak veľa nepotrebuje. Stačí niečo šetrné na jej umytie a pre bábätká krém na zadoček a to je všetko. Starším do starostlivosti som pridala šampón a penu do kúpeľa. Prostrednému ešte mažem v zime líčka konopnou masťou, lebo má citlivú pleť a hotovo. Čím viac deti mám, tým som minimalistickejšia a osvedčuje sa mi to. Vyberám si ale produkty, ktoré sú zložením šetrnejšie a neobsahujú zbytočnosti ako parabény, petrochemické deriváty a taktiež nemám rada silnú parfumáciu. Čím neutrálnejšia vôňa, tým lepšie.

Rada Baby Care od Frais Monde tieto moje nároky spĺňa, nie je testovaná na zvieratách a používa na výrobu  99% prírodných zložiek a vodu z termálneho sírnatého prameňa. Nenájdete v nej alergény, PEG, parabény a nikel. Vonia veľmi jemne a nevtieravo a navyše má nádherné obaly. Už dávno som nevidela tak umelecky spracované obaly s krásnymi ilustráciami. Žiadne disneyovky a podobné gýče, ale pastelová pastva pre oči :)

Upokojujúci pleťový olej
Tento produkt deti využívajú najmenej, pretože ich veľmi nenatieram, ale testovali sme ho a je na pokožke príjemný. Rýchlo sa vstrebe a priznám sa, používam ho viac ja :) Obsahuje mandľový, olivový a jojobový olej, vonia jemne mandľovo a stal sa takou multifunkčnou vecou v našej kúpeľni na telo, ruky, suchú pokožku.

Jemná umývacia pena

Táto pena obsahuje mandľový a olivový olej, slezový extrakt (čo je skvelé najmä pre chlapcov na umývanie intímnych partií, uvoľňuje to, s čím sa my mamičky často trápime a niektoré aj beháme po urológoch) a harmančekovú i nevädzovú vodu, ktorá má upokojujúce účinky. A veru, išla na dračku ako prvá, aj sa najrýchlejšie spotrebovala, pretože chalani si s ňou robili vo vani aj penu, ktorá bola ale jemnejšia, pretože neobsahuje silne penivé sulfáty, ale to nám nevadilo. Páčila sa mi konzistencia peny, jemná harmančeková vôňa a po umytí hebký efekt na pokožke. 

Jemný gél pre očistu intímnych partií

Keď kúpete dieťatko, myslím si že základ je očistiť práve zadoček a všetko, čo je v plienke, pretože ostatné časti tela sa až tak nezašpinia a nie sú tak náchylné na začervenania. A tento gél sa nám najviac osvedčil a stále sme ho používali. je veľmi jemný, vonia neutrálne a jediným mínusom je krehký materiál pumpičky. Je z tenkého plastu a tak praskla a už sa potom produkt pumpoval zle. Ale dávať na umývacie produkty pumpičku je dobrý nápad, pretože keď jednou rukou pridržiavate malé bábätko, nejaké zložité vytláčanie produktu z obalu tak ľahko nedáte :)Zhrnutie:
Pozitíva:
- šetrné zloženie (bez alergénov, PEG, parabénov a niklu)
- 99% prírodných zložiek
- jemná, nevtieravá vôňa
- hydratácia pokožky
- nádherný dizajn
Negatíva:
- krehká pumpička umývacieho gélu, ktorá praskla
- pre niekoho ultra šetrného trošku vyššia cena, ale ja si myslím že vzhľadom k zloženiu adekvátna

Produkty z rady Baby Care sú určite veľmi kvalitné a zložením ulahodia na zloženie opatrným maminám. A bonusom je, že po nich môžu siahnuť aj dospelí, ktorí potrebujú pre svoju pokožku niečo šetrnejšie.


Článok vznikol v spolupráci s Elnino.sk, avšak môj názor na produkty touto spoluprácou nie je ovplyvnený a je úprimný.

1 komentár:

  1. vyzerajú naozaj dobre :) možno odporučím kamoške, ktorá práve otehotnela ;)

    Sabi z blogu Beautiful savage

    OdpovedaťOdstrániť