Trend teplého líčenia očí

12:02 Aura Beauty 7 Comments


V kozmetickom svete sa rozpútal doslova boom teplého líčenia očí. Stačí sa pozrieť, ako zostavené palety vydávajú tie najznámejšie značky a aké líčenia frčia na instagrame a je nám to jasné.
Teplé odtiene červenej, hnedej, bordovej, fialovej a oranžovej sú "in"ale otázka znie - sú tieto trendy pre všetkých?
palety zľava: Anastasia Beverly Hills Subculture, Huda Beauty Desert Dusk palette, NYX In Your Element Shade Palette -Fire, Nabla Dreamy Palette, Tarte Toasted,, Jefree Star Andogyny Palette, Natasha Denona Sunset, UD Naked Heat, Coloured Raine Queen of Hearts, 
Nápad na tento článok mi dala jedna situácia s paletou Nabla Dreamy Eyeshadow Palette - blogerka Beauty By Lenka mi ju predala, pretože jej farebne nesedela - ona je totižto studený letný typ a tiene nevedela na sebe dobre skombinovať.
Na paletu som sa patrične tešila, je kvalitná a nádherná, ale je zostavením ozaj zvláštna, mám problém odtiene skombinovať aby moje oči v nich vyzerali sviežo. Prečo?
Záhadu rozlúštime v nasledujúcich riadkoch...

Teplé líčenie očí prichádza do módy jednak v jesennom období, kedy sa aj v módnych reťazcoch objavujú na oblečení, a súvisí s trendmi v obliekaní, kedy 90te roky hrajú prím a tam sa práve "pýta" aj líčenie v týchto teplejších a tlmených tónoch.

Teplé typy to majú najľahšie. Majú aktuálne na výber nádherné paletky a odtiene, ktoré im budú veľmi svedčať a to nielen v jeseni. Akurát si musia dávať pozor na príliš načervenalé tóny, ktoré môžu spôsobiť uplakanejší výraz - tam je potrebné použiť linku či umierniť ohyb oka neutrálnym odtieňom, napr. hnedej.
na obrázku Kristen Stewart, je síce tlmený typ ale v kampani pre Chanel sa mi páčila; vpravo Emma Stone v ideálnych odtieňoch

Neutrálne typy (tam sa radím aj ja), sú typy, ktoré nie sú vyslovene teplotne vyhranené. Pre nich je dôležitejšia iná farebná vlastnosť. Napr. u mňa, tmavej zimy, je to tmavosť a sýtosť. Na svojich hnedozelených očiach znesiem aj teplejšie farby, dokonca ich trochu potrebujem, pretože v úplne studených sivastých tónoch moje oči pôsobia fádne a zašedlo. Ale líčenie ako celok nesmie byť príliš teplé, lebo potom pôsobí uplakane, machuľovito. Ale mám na teplé tiene nasledovné finty, ktoré používam:

- oddialiť teplý tieň od dúhovky (linkou, iným tieňom okolo rias, prípadne vzdialenosťou - aplikovať jemne do ohybu)
-  použiť teplý tieň na menšiu plochu, či ako akcent a zvyšok líčenia, aj pery vyladiť neutrálne a do ideálnych tónov
- využiť v "teplom" líčení svoju ideálnu farebnú vlastnosť a kontrast (napr. tlmený typ - použije na líčení najmä tlmené odtiene, tmavý typ dodá do líčenia príslušnú tmavosť a sýtosť)
Salma Hayek je tmavý typ a potrebuje sýtosť; stačí pridať tmavšie tiene na dodanie kontrastu a iný rúž a dojem j iný

Studené typy tie to majú najťažšie, ak by sa im teplé farby páčili, tak by som ich odporúčala nosiť od tváre. Na líčení pre hrejivejší efekt nech využívajú studené odtiene bronzovej a iné ideálne odtiene hnedej. Teplý tieň môžu jemne využiť v dymovom líčení v prechode s inými vhodnejšími odtieňmi.
Rooney Mara ako studený typ vyzerá v teplom líčení zvláštne a choro

A na záver pár odstrašujúcich príkladov, ktoré nám dávajú na toto všetko odpoveď. Pri teplom líčení si musíme dať pozor na precíznosť líčenia očí a dobre pripravenú pleť bez nedokonalostí, pretože má tendenciu zvýrazňovať vyrážky, škvrnky na pleti a kruhy pod očami.
Líčenie v červených a oranžových tónoch svedčí výraznejším osobnostiam, je vhodné na prehliadkové móla, fotenie či party. Ak nám ale nie je po chuti, môžeme ho pokojne obísť, ale ak áno, treba dobre kombinovať a vyhrať sa.
Páči sa vám teplé líčenie očí a teplo ladené palety očných .tieňov?
Líčite sa tak,  alebo to skôr obdivujete na iných?

7 komentárov:

 1. Super článok, perfektné príklady si spravila a takéto tipy využijem aj ja :)
  Drew's Beauty

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Veru Miška .
  Pravdu máš :-) akokoľvek som sa na paletku pozerala , nebola šanca ju “vynosiť “ . Perfektný článok 👌🏻

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Super článok💙ja sa radim asi do tých studených typov😊asi....takže toto ani moc neskúšam....a tie posledné foto och....dosť prestrelili

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Výborný článok 👍 Je vidieť, že vieš o čom píšeš. Mne sa veľmi páči líčenie očí v teplých červenkastých tónoch, ale presne ako spomínaš, vždy oddeľujem túto farbu od oka buď linkou alebo tieňmi, dokonca aj v prípadoch, kedy to vyslovene potrebné nie je. Radšej 😁

  OdpovedaťOdstrániť
 5. naozaj super článok :) mne osobne sa teplé líčenie páči zo všetkých najviac, hoci sa sama nijako extra nemaľujem ;)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Presne týmto sklamala paletka Nabla aj mňa. Aj keď je nádherná a kvalitná, ale v skutočnosti sú tie farby ešte teplejšie ako vyzerajú v paletke. Dokonca aj tie fialové sú do hneda a biela vyzerá na viečku ako svetlá zlatá. Je skutočne problém nájsť medzi top paletkami pekné studené farby. Mám dojem, že šedá sa už v dnešnej dobe akosi nenosí a nachádza sa v paletkách už len málokedy.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Tento komentár bol odstránený autorom.

  OdpovedaťOdstrániť