Čokoláda, z ktorej nepriberiete: paletka I Heart Makeup Chocolate Love

22:06 Aura Beauty 3 Comments


Poznáte to, prídu jesenné sychravé dni a človek stráca energiu. Neutíšiteľná chuť na sladké sa stáva pravidlom. Kúsok čokolády zaručene povzbudí, ale ak to s jej množstvom preženieme, odrazí sa to na našej postave. Ale ukážem vám takú čokoládu, z ktorej sa vôbec nepriberá...


Čokoládová láska

Ikonické čokoládové paletky známejšej značky pozná každá beauty maniačka. Makeup Revolution London prišiel už dávnejšie na trh s ich duplikátmi (dupe), ale nie každému je tento koncept značky, ktorý je založený na napodobňovaní sympatický.
Mne bytostne to nejak extra nevadí, sama sa pohybujem v oblasti, kedy bežná žena na materskej dovolenke si nemôže dovoliť minúť stovky eur za dekoratívku.
Preto ak nejde o drzý falzifikát (fake), dupes mi nevadia. A tak sú aj "smrteľníkom" na dosah odtiene a ich kombinácie, ktoré by si bežne nemohol dovoliť a vyskúšať.

Pred vyše rokom som si zaobstarala hnedú čokoládovú paletku I Heart Chocolate, ktorá je duplikátom slávnej Chocolate Bar Palette a som z nej nadšená. Pomer cena kvalita, pigmentácia a práca s tieňmi na oku je výborná. Navyše mi jej kombinácia odtieňov veľmi svedčí a tak sa stala jednou z mojich najpoužívanejších paliet na bežné denné líčenie.

Ružová čokoláda

Jej "sestra" I Heart Makeup Chocolate Love je farebne inšpirovaná paletkou Chocolate Bon Bon, ale obal aj dizjan má iný. Vo výraznom sýtoružovom obale v tvare čokolády sa nachádzajú prevažne studené tóny hnedej, šedej, ružovej i fialový a zelený metalický odtieň, ktoré budú svedčať najmä letným typom. Ale keďže sa tam nachádza aj pár sýtejších čokoládových tónov na dotvorenie sýtosti a kontrastu, siaham po nej aj ja, tmavý zimný typ :)
Paletku som nekupovala na oficiálnej stránke, ale na Elnino.sk, kde som ju kúpila o polovicu lacnejšie (cca 8-9EUR). Nemajú tam síce všetky typy čoko paletiek, ale ak je tam naskladnená tá vaša vyvolená, oplatí sa tam objednať.

Paleta je zabalená v papierovom obale a na ňom s uvedeným názvom a zložením. Na zadnej strane sa nachádza prehľad odtieňov. Samotný obal palety je už plastový, lacnejšie pôsobiaci, ale dosť mohutný a pevný, teda prežije aj cestovanie avšak kvôli väčšej hmotnosti zrovna praktický nie je. Vyzerá ako roztápajúca sa čokoláda a farba obalu prezrádza o aký druh paletky ide.
Vnútri palety sa nachádza zrkadielko, aplikátor (ktorý by som opäť oželela) a tiene, ktoré sú rozčlenené práve tak, ako je to u značky, od ktorej paleta brala inšpiráciu.
Dva tiene (Love, Flavour) sú objemom dvojnásobné, čo je super, pretože sú to väčšinou neutrálne rozjasňujúce či prechodové odtiene, ktoré sa v paletách spotrebujú ako prvé.

Pigmentácia tieňov je rôzna, svetlé odtiene je potrebné vrstviť a použiť s bázou, avšak nie sú ani suché ani málo pigmentované. Ostatné odtiene sú dostatočne pigmentované, pracuje sa s nimi fajn, niektoré odtiene sú ale prášivejšie, badala som to najmä u odtieňa Perfect.
Na ukážke (opäť zámerne urobenom jedným ťahom prstom), môžete vidieť reálnu pigmentáciu:
Paleta je však veľmi dobre zostavená, sú tam aj bledé presvetľujúce odtiene (Treat, Flavour, Candy), matné strednetmavé neutrálne na ohyb oka (Love, Filling, Ganache), metalické svetlé (Whipped, Premium, Sweet), krásny ružový akcent (Pink) a pastelový ružový (Heart). Z tmavých odtieňov sú farebne zaujímavé taktiež metalické tlmené tmavšie - fialový Perfect a zelenošedý Smooth. Odtiene uzatvárajú perfektne pigmentované tmavšie hnedé a čokoládové tóny (Chip, Melts a Choc).
Čo sa týka výdrže tieňov, mne pekne držali aj bez bázy, na mastnejšie viečka by som ju ale odporučila.

Plusy:
- výhodná cena
- dobre skombinované odtiene
- pevný obal, veľké zrkadlo
- dvojnásobná gramáž často používaných neutrálnych tieňov
- výborná pigmentácia a výdrž tieňov vzhľadom k cene

Mínusy:
- prášivosť niektorých tieňov
- slabšia pigmentácia svetlých tieňov

Zhrniem to tak, že už mám v oku ďalšiu čokoládku, tieto palety sú fakt úžasné a ak by ste si ich chceli pozrieť vo videu a nájsť tu svoju, poľská youtuberka Milena Makeup ich má pekne zhrnuté (už k nim ale pribudli aj ďalšie novinky).


Jesenné líčenie s Chocolate Love


A aké by to bolo neukázať paletku v akcii? Prvotný môj koncept líčenia bol cukríkovejší a ružovejší, ale v tomto období rada siaham po tmavších odtieňoch a tak vzniklo nositeľné a elegantné líčenie, ktorého základom je fialový odtieň Perfect skombinovaný s čokoládovými Chip a Melts vo vonkajšom kútiku. Ohyb oka je vytieňovaný neutrálnymi odtieňmi Love a Ganache s oživený ružovou Pink, ktorú som použila aj ako linku (zmixovanú s médiom Aqua Seal). Viečko je presvetlené metalickou zlatistou Premium a striebristou Sweet. Líčenie som doplnila metalickými perami vo odtieni lesného ovocia.
pleť: 
Rimmel London Fix&Protect Makeup Primer, Catrice HD Liquid Coverage Foundation 020, Bourjois Radiance Reveal Concealer 01, NYC Smooth Skin Loose Powder Translucent,
Makeup Revolution Ultra Contour Palette, Max Factor Creme Puff Blush Seductive Pink
obočie: 
Catrice  Longlasting Brow Definer 030, Trend It Up Brow Gel Filler 030
oči: I Heart Makeup Chocolate Love, Makeup Revolution Aqua Seal, Yves Rocher Sexy Pulp Mascara
pery:
 Essence Metal Shock Lipstick 05

Aký je váš vzťah k čokoláde?
Vadia vám dupes alebo by ste si nejaký kúpili?
Vlastníte niektorú čokoládovú paletku?Článok vznikol v spolupráci s Elnino.sk, avšak môj názor na produkty touto spoluprácou nie je ovplyvnený a je úprimný.

3 komentáre:

 1. Čokoládovou paletku nevlastním, ale delší dobu už po nějaké pokukuji :)

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Sú veľmi fajn, mne sa teraz páči RoseGold, rozmýšľam o nej, výber je fakt široký.

   Odstrániť
 2. Miška skvelé, toto sú presne Tvoje farby, si tam na fotkách veľmi, veľmi ženská 💜

  OdpovedaťOdstrániť