Paletová závislosť: Makeup Addiction Flaming Love + líčenie

13:54 Aura Beauty 3 Comments


Bola to láska na prvý pohľad. Stačil len jeden jediný a preletela povestná iskra. Nie, nehovorím o žiadnom mužovi (u toho môjho to prebiehalo trochu inak). Akonáhle som ma instagrame zhliadla britskú značku Makeup Addiction a ich palety, vedela som, že som našla "tú pravú"...

Neboli to ale teplé tóny Vintage, či ružovkasté svieže odtiene Meadow palety. Osudovou bola Flaming Love, ktorá v sebe kombinuje rozjasňujúce tóny s farebnými metalickými, ktoré priam dokonale dopĺňajú temné čokoládové tóny. Ideálna (nielen) letná paleta. Okamžite som si s ňou vedela predstaviť neskutočné množstvo kombinácii - od jemného nežného denného rozjasneného líčenia, cez výrazné zlatisté "glowy" líčenie, hravé farebné letné líčenie či rôzne jesenné zemité a výrazné dymové líčenia.
Nebolo v čo váhať a okamžite bolo rozhodnuté - paletku som si zapýtala na svoje narodeniny.
Kupovala som ju na Stayunique.sk a stála 30,80 EUR (teraz už stojí 31,60), čo vzhľadom na jeden tieň vychádza na 3,85EUR, čo sa veru pri 3,5g tieňoch oplatí.
 Akonáhle mi prišla, už samotný obal ma zaujal - strieborný s vtlačeným ornamentálnym vzorom vintage tapety a minimalistickým nápisom. Na zadnej strane sa nachádza zloženie palety spolu s názvami odtieňov. Paleta je netestovaná na zvieratách avšak ako v zložení vidieť, obsahuje parabény.Paleta je ľahká, pretože je papierová, okrem palety samotnej má aj ochranný papierový obal a obsahuje aj dosť veľké zrkadielko vsadené v ornamente a s citátom nad ním. Štetec ani aplikátor nemá, ale vôbec mi nechýba, pretože tie sú väčšinou nekvalitné a nanič.

Samotný obsah palety je zaujímavý, už len tým, že tiene sa dajú vybrať. Sú v palete uložené na magnetickom podklade na zadnej strane tieňov je nálepka s názvom odtieňa ako je to u refillov.
Viete si tak preniesť iba niektoré tiene alebo ich zreorganizovať, prípadne chýbajúci tieň doplniť (avšak v ponuke značky som zatiaľ nenašla takéto refilly, čo je škoda, bolo by to veľmi ekologické, ale ktovie, možno to ešte do ponuky len chystajú). Každý tieň má 3,5g, teda je dosť veľký a teoreticky by sa do tejto palety mali zmestiť matné Estyle Mono. 


Ako som spomínala v úvode, odtiene v palete sú nádherné a je výborne zostavená, aby sa s ňou dalo vytvoriť mnoho variácií líčenia.  Jeden zo zemitých matných tieňov by som ale vymenila za matný stredne tmavý na ohyb oka. Najviac paf som z metalických farebných odtieňov, najmä fialový Amethyst a rosegold Eden sú nádherné a majú zaujímavé odlesky. No ani ostatné za nimi rozhodne nezaostávajú (Brownie je najkrajší a najsýtejší čokoládový odtieň aký mám. Je úplne top pre tmavé typy na pridanie sýtosti):

Whisper - metalická svetlá šampaň

Belize - metalická tyrkysová
Eden - duochrome ružovozlatá
Whisper - matná sýta marsala (hnedastá vínová)
Goldilocks - metalická zlatá
Amethyst - duochrome fialová
Savannah - matná hrdzavohnedá
Brownie - matná tmavá čokoládová

A takto vyzerajú odtiene na ruka, jeden ťah prstom:
Ukážky odtieňov na ruke som nerobila zámerne sýte s mnohými vrstvami, aby bolo vidieť ako sa od seba líšia metalické a matné tiene. Tie metalické sú maslovitejšie, silnejšie pigmentované a práca s nimi ide ľahko, neopadávajú a dajú sa krásne navrstviť aj bez navlhčeného štetca. Úplne perfektné.
Matné tiene sú tiež silne pigmentované, ak do nich zaboríte prst, je to sila ale na koži vyzerajú jemnejšie. Bála som sa, či budú opadávať a prášiť, ale na moje počudovanie sa s nimi pracovalo fajn. Je však potrebné nabrať na štetec menej pigmentu, prípadne ho oklepať. Táto vlastnosť matných tieňov mi však nevadí, lebo och používam na ohyb a prepojenie odtieňov v líčení. A to ide dobre, lebo tiene sa medzi sebou krásne vrstvia.

Pozitíva:
- krásny dizajn
- zrkadielko
- výhodná cena vzhľadom k množstvu produktu
- veľa produktu
- magnetický systém
- výber a kombinácia odtieňov
- vysoká pigmentácia
- dobrá práca s tieňmi na oku
- cruelty free / netestovaná na zvieratách

Negatíva:
- chýba stredne tmavý až svetlejší matný tieň na strácanie tieňov
- obsah parabénov

Ak by som mala všetko zhrnúť, kúpu paletky neľutujem a pokukujem po ďalšej (konkrétne po Smoked Out). Zaujali ma však aj iné produkty ( napr. pigmenty, paletka rozjasňovačov).

Líčenie s Flaming Love


A ako zakončím dnešnú recenziu? Letným, výrazným, priam až festivalovým líčením, v ktorom som použila zlatú Goldilocks v kombinácii s tyrkysovou Belize na spodnej linke. V ohybe som použila všetky matné čokoládové odtiene a vnútorný kútik som rozjasnila odtieňom Whisper, ktorý poslúžil aj ako rozjasňovač pod obočie a na lícne kosti.
Po dlhej dobe som si nalepila umelé riasy (obľúbené Ardell Demi Babies) a na pery použila taktiež zlatý odtieň, ktorý som vklepkala do tekutého matného rúžu Milani Amore Matte v odtieni Honey.


Počuli ste už niečo o Makeup Addiction?
Ktorá paletka od nich sa vám najviac páči?

Prajem Vám príjemný koniec leta :) 

3 komentáre:

 1. veľmi pekná recenzia, Miška :) zhrnula si to fakt konštruktívne a zároveň zaujímavo. a líčenie je krásne, nesie ten tvoj podpis, hravé, ale nie šialené. si šikovná! ...a tá druhá paletka Smoked Out, je tiež krásna, tú si viem predstaviť pre svoje konzervatívne chúťky :D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Nice look! I love the pics. :)


  If you would like to support each other with follow, let me know on my blog: http://starshinebeauty.blogspot.hr/

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Moc krásné! Hezky sis s tím pohrála a fotky myslím vydařené. :)

  www.elizabethlore.cz :)

  OdpovedaťOdstrániť