Bayalage v pohodlí domova s L'Oréal Colorista

22:21 Aura Beauty 6 Comments


V otázke svojej koruny krásy som dosť konzervatívna a asi najradikálnejší krok, ktorý som urobila bolo toto. Aktuálne svoj dlhý bob nechávam narásť do dĺžky nad/pod lopatky a to najmä kvôli dorastajúcej ofine. Moje už rok nefarbené vlasy ma ale začali trochu nudiť a tak som uvažovala nad malou zmenou na letné obdobie. V dm drogérii som natrafila na L'Oréal Colorista Bayalage. 

"Coloristamánia" sa tiahne internetom, najmä pestrofarebné vymývacie spreje a farby, ktoré sú veľmi in. To k mojej osobnosti ale nesedí a som radšej prirodzenejšia. Maximálne by som vyskúšala nejaký bordovú či tmavofialovú vymývaciu farbuale u nás odtiene, ktoré sa mi páčia, nie sú dostupné. A tak voľba padla na jemné presvetlenie s efektom, akoby vlasy vytiahlo slniečko.
tieto produkty od Colorista sa mi páčia, ale odtiene #redhair a #burgundyhair som nikde u nás nevidela

Produkt som objavila v dm drogérii, kde ma zaujal efekt, ktorý mala modelka na obale, páčilo sa mi decentné presvetlenie v kombnácii s pôvodným tmavším odtieňom, ktorý sa podobá na ten môj. Ale nenechám sa predsa hlúpo zlákať obalom - zasadla som doma za počítač a googlila recenzie a pozrela videá. Vyzeralo to veľmi nádejne a schopne, tak som predsa nabehla do dmky a za 6,99 EUR domáce bayalage kúpila.


Balenie obsahuje 1.aktivačný púder, 2. vyvíjací krém a 3. zosvetľujúci krém, ktoré sa zmiešajú v nádobe označenej číslom 2. Okrem toho tam nájdete návod, solídne rukavice, kefku na nanášanie a 4. šampón s kondicionérom. Návod na použitie je veľmi jednoduchý - produkty premiešate v nádobe podľa návodu a nanášate na špeciálnu kefku. A ťaháte na suché vlasy s určenom smere. Pozor na množstvo produktu, ním na kefke netreba šetriť a držať sa návodu, inak vám pramene vytiahne dosť jemne - my sme práve túto chybu urobili, z opatrnosti, aby nám pramene príliš nevytiahlo.

Čo sa mi osvedčilo a pri dlhším vlasoch odporúčam, je mať asistenta - teda niekto, kto nám pomôže pri nanášaní produktu na zadné partie vlasov. Mne pomohla mamina a keďže na polodlhé vlasy je produktu v balení až-až, trochu farby sa ušlo aj jej na oživenie končekov vlasov a stále sa toho dosť zvýšilo. Mám pocit že celé balenie vystačí na dlhé vlasy a ak ich dlhé nemáte, pokojne sa podeľte ;)


Ako to celé dopadlo?

Výsledný efekt na vlasoch je jemnejší ako som očakávala. Na mojich stredne tmavých vlasoch je síce vzadu intenzívnejší, ale je to kvôli dvom blond pramienkom, ktoré mám kvôli pigmentovej vade pokožky, tieto pramienky mi to zosvetlilo ešte viac. Vpredu je to zosvetlenie podstatne jemnejšie a mám pocit, akoby sa mi to vymylo (dúfala som, že sa do toho zaprie slnko a ešte to viac vyťahá, ale zatiaľ nič). V podstate sklamaná nie som, vlasy mi to absolútne nevysušilo, iba ten efekt je veľmi jemnunký a nie je ako na krabičke. Ale je to našou chybou pri nanášaní, ako sme dodatočne zistili. Nedržali sme sa presne návodu a na kefku dávali menej produktu.
Mamina má tmavšie a farbené vlasy a jej to vytiahlo pramienky ešte jemnejšie a trochu s červeným odleskom. Teda ak sú vlasy farbené a nechcete červenkastý nádych, asi to pre vás nebude vhodné.
týždeň po nafarbení, efekt je veľmi jemný

Pozitíva:
- jednoduchá aplikácia
- veľký objem produktu
- nevysušuje vlasy
- prirodzený efekt

Negatíva:
- pre niekoho vyššia cena
- veľmi jemný efekt (niekto to môže hodnotiť ako negatívum)
- pri dlhých vlasoch treba asistenta ;)


Týmto článkom nechcem podporovať domáce pokusy, predsa dobrý kaderník bayalage zvládne oveľa lepšie. A ak máte suché, či poškodené vlasy, radšej smer kaderník. Kto má vlasy zdravé a chce vyskúšať, produkt to nie je veru zlý. Ak chcete intenzívnejší výsledok, pozrite po L'Oréal Colorista Ombré (možno som mala skúsiť to).

Aké sú vaše skúsenosti so zosvetľovaním?

Skúšali ste už alebo máte v pláne niečo z rady L'Oréal Colorista?

6 komentárov:

 1. asi by som si to sama nerobila... ale btw je to BALAYAGE

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ja som zosvetlovala balea sprejom, ale cele vlasy a nemam ich az tak tmave. V podstate si vsetko uz robim viac menej sama, len nie vzdy to dopadne najlepsie :D
  LIFE IN PICTURES BY LU

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Minulý rok som skúšala zosvetľovací sprej ale Ultime od Schwarzkopf a vlasy mi síce pekne presvetlil ale viac vysušil ako toto. Ten od Balea je aký, nesuší?

   Odstrániť
 3. Tiež dosť suší, treba si po ňom dávať nejaký ten olej

  OdpovedaťOdstrániť
 4. ešte dávnejšie som skúšala tú radu Ombré a nedopadlo to až tak zle. páči sa mi to aj na tebe, je to také jemné. ja som za to, robiť si takéto veci sama doma, ale napríklad keby som chcela niečo takéto náročnejšie, tak by som to nechala na kaderníčku :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť