Konzultácia s Drew - ako zladiť túžbu po jesenných odtieňoch s letnou farebnosťou

8:56 Aura Beauty 2 Comments


Po dlhom čase som sa konečne dopracovala k článku z oblasti farebnej typológie a dokonca je to článok z praxe. Áno, popri bábätku mám pauzu a tak sa konzultáciám na istý čas nevenujem a časovo náročnejšie články taktiež nezvládam. Ale predsa sa niečo vyskytlo...

Blogerku a pluszise modelku Drew, z blogu Drews Beauty poznám zo sociálnych sietí a to, že je veľmi milá, prirodzená a príjemná baba, som mala česť zistiť naživo.
Keďže Drew sa vybrala pracovne do Košíc, slovo dalo slovo a dohodli sme si stretko, priateľské aj kolaboračné. Konečne sa mi podarilo nahovoriť niekoho na spoluprácu medzi blogmi a okrem toho sme strávili fajn čas a poklábosili o kozmetike, líčidlách, móde a blogovaní.

Drew mám napozeranú z mnohých fotografií na jej blogu a jej farebnosť som odhadovala na tlmenú. Z jej líčiacich videí som aj mala pocit, že jej pristanú skôr tie chladnejšie odtiene a nachádza sa na "letnej strane", ale vyzerala fajn aj v niektorých jesenne ladených outfitoch, navyše sú jej oči teplejšie sfarbené. A tak som si povedala, že nebudem hádať, kým si to neoverím.

Prirodzená farebnosť tváre


Tvár Drew pôsobí veľmi jemne, zamatovo, tlmene. Jej pleť je bledá, porcelánová s ružovým podtónom, ktorá sa ťažko opaľuje. Vlasy a obočie sú v stredne tmavom, neutrálnom až studenom odtieni. Oči sú naopak mierne teplé zelené a veľmi zaujímavo sfarbené.
vľavo: odtieň rúžu, ktorý Drew harmonizuje s tvárou
vpravo: sýta zelená je jej obľúbenou farbou a často sa vyskutej v jej outfitoch
foto: drewsbeauty.com
Šatková metóda hneď na začiatku vylúčila teplé odtiene, ktoré Drew robili nezdravo žltkastú pleť a zvýrazňovali jej nedokonalosti pleti. Oveľa viac jej svedčali studené, ale nie príliš ľadové odtiene, ktoré boli tlmené a stredne tmavé. Príliš tmavé a sýte odtiene ju robili staršou a unavenou. Čisté a žiarivé odtiene prebíjali jej tvár. Pastely zasa vyzerali na nej veľmi bledo a robili tvár nezdravou.
Farebnosť Drew je tlmená letná - z tlmených odtieňom jej viac svedčali tie sviežejšie, menej zašednuté, avšak príliš jemné a ľahké odtiene svetlého podtypu tlmeného leta boli na ňu veľmi bledé. Preto je jej farebnosť bližšia tmavému podtypu, avšak odtiene, ktoré sú veľmi tlmené a fádne potrebuje oživiť tými pestrejšími. Najviac jej sedia stredne tmavé, jemne tlmené odtiene.
Čo sa týka kontrastu, pristali jej vzory a kombinácie odtieňov v strednom tmavostnom kontraste. Veľmi kontrastné vzory pútali viac na vzor ako na tvár a drobné, svetlé vzory boli veľmi fádne.

Ideálne odtiene a vhodné kombinácie


Na prvom stretnutí s Drew mala oblečené sýtozelené šaty s čiernym zvrškom, doladené zelenými náušnicami so zlatým kovom. Celok pôsobil sýto a tmavo.
Pred našim stretnutím si Drew urobila test farebnej osobnosti, kde jej vyšlo, že jej osobnosť je zimná. To vysvetľuje, prečo inklinuje k týmto tmavším, sýtejším odtieňom. Bordová, smaragdová ale aj teplé a jesenné, zemité tóny sa jej veľmi páčia.

Drew som vysvetlila, že sa týchto odtieňov, ktoré má rada, sa úplne vzdať nemusí. Farebná typológia nie je totiž o striktnom dodržiavaní pravidiel, ale o nových možnostiach, ako sa dá s farbami pracovať.
Počas konzultácie som jej vysvetlila, s akými odtieňmi sa tieto tmavé odtiene dajú kombinovať - ideálne je postupne vytlačiť čiernu na vrchnej časti oblečenia a zadovážiť si nové neutrálne odtiene ako napr. stredne tmavá šedá, kakaová hnedá, taupe či tlmená námornícka modrá. Tie zjemnia aj sýtejšie a výraznejšie kusy v šatníku. Tmavšie a menej vhodné odtiene môže používať na spodnú časť postavy.
Drew je postavou hruška a tak tmavšie odtiene na spodnej časti postavy budú fungovať výborne, kým tie pestrejšie odtiene upútajú na štíhlejší trup, krásnu tvár a vlasy.

Miesto teplých a žiarivých zlatých šperkov je pre tlmené leto vhodnejšia staromosadz, antické zlato a striebro, čo perfektne korešponduje s vintage štýlom, ktorý má Drew rada. Vintage šperky a doplnky sú svojou patinou a tlmenosťou pre ňu priam ideálne. Ak chce teplejšie ladený outfit ochladiť, tak jej na to poslúžia práve šperky a doplnky ladené v tlmených a chladnejších odtieňoch.

Okrem toho som jej ukázala aj iné odtiene jej obľúbených odtieňov - napr. namiesto sýtej a tmavej bordovej by si mala vyberať tlmenejšiu bordovú, namiesto sýtej smaragdovej, tlmenejšiu a z odtieňov ktoré sme skúšali jej k tvári veľmi svedčal stredne tmavý, stredne tlmený malinový odtieň, ktorý je perfektný na výrazný rúž.

A takto Drew vyzerá v odtieňoch, ktoré jej lichotia, v šatníku takéto odtiene predsa má:
zľava:
1. Stredne tmavý a jemne tlmený odtieň modrej v kombinácii so staromosadznými doplnkami vyzerá neutrálne a elegantne. Práve studenšie odtiene vedia mierne teplé doplnky vyvážiť do neutrálnej roviny, ktorú tlmené typy  potrebujú.
2. Tlmený top bobuľovej farby v kombinácii s náhrdelníkom púta na hornú časť postavy a tvár rozžiari. Tmavá spodná časť outfitu postavu opticky vyváži.
3. Vzor na šatách mohol byť hustejší a menší, ale farebnosťou je vhodný - neutrálnosť a fádnosť rozbíja krásna kabelka.
4. Letné šaty v úplne ideálnych odtieňoch.

Príliš žiarivé, výrazné a tmavé odtiene nie sú to pravé orechové:
 zľava:
1. Šaty v  jarnej zelenej zjemňuje tlmený kabátik - to je príklad ako sa dá nevhodný odtieň trocha potlačiť.
2. Žiarivé odtiene oblečenia a vlasov potláčajú tvár do úzadia.
3., 4. Tmavé odtiene robia Drew prísnejšou a jej porcelánová pleť pôsobí ešte bledšie ako skutočne vyzerá.
A tu som pre Drew vytvorila dva outfity, ktoré sú farebne ideálne (dúfam že som sa do vkusu a štýlu aspoň štipku trafila):

1.  Rockabilly šaty tlmenej fialovej farebnosti by samé o sebe boli fádne, ale tyrkysový detail vo výstrihu postavu opticky vyváži a dodá tvári spolu s náušnicami potrebnú sviežosť a farebnosť. Ostatné doplnky sú ladené do neutrálneho odtieňa a nepútajú pozornosť na spodnú časť postavy.


2. Tento outfit nie je dobový, ale nazvala by som ho mestským-business s vintage prvkami. Zámerne som doň vybrala nohavice, ktoré Drew veľmi nenosí. Spodná časť outfitu spolu s kabelkou a topánkami sú neutrálne ladené. Celok oživil malinový top a čipkovaný obojkový náhrdelník, ktorý púta na hornú časť postavy.


Vlasy a líčenie


Drew sa nevenuje iba móde, ako beauty blogerka rada v líčení zaexperimentuje, preto jej určite nebudem zakazovať porušovať pravidlá, predsa líčenie je umenie a na mladej pleti sa farebná disharmónia sa ešte dá zniesť a kamuflovať.
Na nasledujúcich fotografiách je ale dobre vidieť, že príliš teplé líčenie so žltým a oranžovým podtónom robí nezdravý vzhľad pleti a uplakané oči. Neutrálne až mierne studené odtiene sú oveľa lepšie, oči viac žiaria a pleť je sviežejšia.
Pretože jej oči sú neutrálne až mieren teplé, viac na nich vyniknú neutrálne odtiene ako kakaová hnedá, taupe, bronzová, tlmená fialová. Studené odtiene na očiach treba vyvážiť neutrálnymi odtieňmi. Pozor na príliš tmavé, veľmi studené líčenie, ktoré pôsobí tvrdo. Na denné líčenie je alternatívou čiernej linky antracitová a hnedošedá. Krásne pery môžu zdobiť rúže v tónoch od nežnej nude ružovohnedej, staroružovej, mauve, tlmenej bordovej, fuchsiovej, malinovej, bordovej.
Drew má pekný prirodzený odtieň vlasov, ktorým je tmavšia studená blond. Kvôli šedinám si ich farbí a páčia sa jej červené tóny. Aj tie si môže dovoliť, ak nepoužije žiarivé, či príliš teplé tóny so žltým podtónom. Ak by Drew zatúžila po svetlejšom odtieni, je vhodné jemné presvetlenie vlasov o 1-2 odtiene a tlmenejšie odtiene blond, ktoré podporia zamatovosť tváre. Súvislý blok príliš svetlej alebo tmavej farby tlmeným typom nepristane.

Ak si chcete prečítať, aké dojmy mala z konzultácie Drew,
nájdete ich v jej článku Farebná typológia alebo aké farby mi svedčia?

Dúfam, že vám článok priniesol trocha farebnej energie. Pre mňa bolo toto stretnutie po dlhej dobe príjemným osviežením súčasnej dennej rutiny. Objavovať odtiene a spájať ich do súvislosti s osobnosťou, postavom a štýlom človeka je veľmi inšpiratívne a obohacujúce.

2 komentáre:

  1. konečne je späť môj obľúbený typ článkov :) páči sa mi ako si zanalyzovala Drew a chválim i ponúknuté riešenia farebných dilem, hlavne čo sa týka obliekania. a zdá sa mi, že vintage štýl práve tomuto farebnému typu lichotí obzvlášť ;)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Drew je nádherná. Na ty její oči se nikdy nemůžu vynadívat :-) Osobně jsem ji tedy tipovala na nějaký výraznější typ, ale podle článku konečné rozhřešení pochopitelně dává smysl. A taky mám ráda tenhle typ článků :-)

    OdpovedaťOdstrániť