Eat Sleek Makeup Repeat paletka a líčenie vo farbách Greenery

8:34 Aura Beauty 2 Comments


S jarou prichádza život... všetko šedé, hnedé a tmavé v prírode sa zahaľuje do sviežej zelene, nežných farebných tónov kvetov, ktoré práve rozkvitajú. Je na tom tak aj naše líčenie a šatník?
Väčšinou ideme na istotu a siahame po nude odtieňoch, hnedej, béžovej, šedej, čiernej. A hoci niekde v hĺbke by sme radi niečo zmenili, pridali trochu oživenia. Základom je poznať, aké odtiene nám pristanú...a ak sa bojíme farieb na veľkých plochách, tak ich použime na doplnkoch, akcentoch.
Jednoduché, ale účinné pravidlo, ktorá rada využívam ;)

Elnino.sk mi ponúkli vyskúšať nejaké produkty a tento môj výber bol o farbách a jarnej hravosti:

Paleta Makeup Revolution Pro Looks Eat Sleep Makeup Repeat


Vybrať si túto paletku bol tak trochu úlet aj zámer využiť ju na moje občasné farebné experimenty (ako to bolo aj minule). Je veľmi farebná, bláznivá a neobsahuje žiadne neutrálne odtiene do ohybu oka, okrem tých rozjasňujúcich. Napriek tomu, že sa mnohým bude zdať nepraktická,  je výborne zostavená a tiene krásne do seba zapadajú a dobre sa kombinujú.

Paleta je taká klasika, farebný, veselý žltý papierový obal, vtipný názov (jedz, spi, nalíč sa a opakuj to), čierna lacná plastová paletka so zrkadielkom. Obyčajný aplikátor a neobyčajne uložené tiene v troch zoskupeniach. Každé zoskupenie ponúka jeden look - skupinu farieb, ktoré spolu ladia a k nim aj bledý odtieň na rozjasnenie. Myslím si, že nie je potrebné sa toho otrocky držať a farby sa dajú kombinovať rôzne.


Čo sa týka pigmentácie a práce s tieňmi, kvalita je rôzna, na swatchoch to vidieť - najslabšie pigmentované sú matné neóny Right NowHot Track a odtieň Magician. Tie aj dosť prášia a je potrebné pri nich použiť bázu, čo je veľká škoda, lebo v palete vyzerajú najkrikľavejšie. Príjemne ma však prekvapili perleťové odtiene: strieborný Repeat Again a zelenkavý Needle On, sú nádherné a veľmi výrazné aj bez bázy. Ostatné odtiene sú tiež dobre pigmentované, najviac sa mi páči Right Here, Ibiza Heaven, Re-Mix, tieto sýte a tmavšie odtiene rada používam a lichotia mi.
Všetky odtiene sa bez bázy počas dňa trochu strácajú, teda odporúčam bázu a na zvýšenie intenzity tých slabších odtieňov biely podklad, napr. krémový tieň alebo jumbo ceruzku.

Ak by som to mala zhrnúť, tak paleta sa oplatí, hoci niektoré odtiene pokrivkávajú pigmentáciou a ako celok paletu nehodnotím ako úplnú "topku".
A áno, nie je to nič pre milovníkov neutrálneho líčenia. Ak však patríte k experimentátorom a chceli by ste skúsiť farebnú paletku, ktorá vás finančne nezruinuje, odporúčam mrknúť na Elnino, kde ju kúpite len za 4EUR a nejaké drobné. Na jar ako stvorená a na leto k opálenej pleti tiež :)

Bourjois Push up Volume Glamour Mascara


Už dlho záňam schopnú farebnú maskaru a tak som si vybrala túto od Bourjois v odtieni Fascinating Blue. Niekoho môžu farebné mihalnice odpudzovať a evokovať mu 80. roky, ale mne sa farebný akcent na riasach páči, ak je na spodných alebo len na končekoch vrchných mihalníc.
Vyskúšala som rôzne od Avon, Miss Sporty i iné, ale vždy ma sklamala pigmentácia, odtieň neboli výrazné a intenzívne.
Pri Bourjois som mala vysoké očakávania a nabudil ma elektricky modrý obal, ale bohužiaľ obsah ma sklamal. Pigmentácia maskary je veľmi slabučká, odtieň svetlý, vynikne možno na blondínkach.
Čo však hodnotím pozitívne je efekt maskary - riasy nezlepí, pekne predĺži a oddelí. Neodpadáva a drží dobre ale výrazne objemová nie je. Skôr pre efekt dlhých, prirodzených a pekne oddelených rias. Rovnakú maskaru mám v hnedom odtieni a používam ju najradšej na spodné riasy alebo na nahé prirodzené líčenie. Ak takú zháňate, kúpite ju veľmi lacno tu.
Záver? Táto maskara bude fajn len pre blondínky, ak ju chcete skúsiť a máte rady krásne predĺžené a oddelené riasy, radšej ju berte v čiernej alebo hnedej verzii.
Teda tak som dopadla, svoju ideálnu farebnú maskaru stále hľadám, najideálnejšia by bola výrazná fialová. Ak máte tipy, sem s nimi :)



Max Factor Creme Puff Blush 


Aké by bolo jarné líčenie bez sviežej lícenky? Na túto lícenku som počula chvály a tak som si povedala, že ju skúsim, pretože vecičky od Max Factor ma zatiaľ výrazne nesklamali. Vybrala som si odtieň Seductive Pink - neutrálnu ružovkasto-hnedú farbu, ktorá síce nemá trblietky, ale len jemný "sheen", odlesk na pleti. Tento odtieň vyzerá na pleti veľmi prirodzene, je neutrálny a bude svedčať rôznym tónom pleti, avšak z tohto typu lícenky majú aj iné pekné odtiene.
Lícenka je v klasickom lacnom plastovom obale, veľkosťou menšia ale šikovná do kabelky.
Je mramorová a trochu mi vizuálne aj efektom pripomína moje obľúbené lícenky Milani Baked Blush. Nie je však zapečená ale len silnejšie zlisovaná klasika.
Čo sa týka pigmentácie, nie je to typ silne pigmentovanej lícenky, ale zasa ani tej, z ktorej pigment treba oškrabávať, je jemne maslová, dobre sa s ňou pracuje, pekne sa dá vrstviť a roztieňovať, nefľakatie a celkom dobre drží. Nevydrží ale celý deň, treba ju raz doplniť.
Napriek tomu ju hodnotím veľmi pozitívne, na drogérkovú lícenku veľmi slušný výkon a navyše jej svieži a prirodzený efekt na pleti sa mi veľmi páči.



Greenery look

Rozmýšľala som, aké líčenie so spomínanými produktami vytvorím. Po farebnej divočine v minulom článku som vyskúšala niečo jemné a predsa farebné. Vyhla som sa odtieňom, ktoré používam vždy (fialové tóny ma opäť lákali) a vybrala som si z paletky Eat Sleep Makeup Repeat ako základ odtieň Eat Everything, ktorý je krásny jarný odtieň a navyše aj trendy farbou tohto roka. Táto jabkovozelená mi síce ako zimnému typu nesvedčí, ale chcela som ju vyskúšať. Použila som ju na pohyblivé viečko a vnútorný kútik som rozjasnila bielou Rave On a žltou Hot Track. Do ohybu oka som použila Estyle Matt Touch v odtieni Fawn a na stmavenie vonkajšieho kútika som použila odtieň Needle On a Re-Mix, ktorými som urobila aj jemnú linku popri horných a dolných riasach. Na vrchné riasy som použila čiernu maskaru Essence the False Lashes Dramatic Volume Unlimited a na spodné modrú Bourjois Push Volume Glamour. Lícenka je Max Factor Creme Puff Blush v odtieni Seductive Pink a na perách Gerard Cosmetics Hydra Matte Lipstick v odtieni Mile High. 
Jarnú vizáž doplnili zaujímavé lístočkové náušnice, ktoré mám z predajne Pepco.

Aj vy na jar vyťahujete farby? 
Alebo radšej ostávate v komforte neutrality?




Článok vznikol v spolupráci s Elnino.sk, avšak môj názor na produkty touto spoluprácou nie je ovplyvnený a je úprimný.

2 komentáre:

  1. Musím povedať, že ta paletka má nádherné odtiene. WOW A tá modrá riasenka je naozaj super nápad, aj ja už dlho rozmýšlam nad farebnou špirálou len som sa do toho ešte nedokopala :D PS : na tých fotkách si nádherná ♥

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Ďakujem za komentár :) farebné riasenky v lete dobre fungujú, len nájsť dobre pigmentovanú

      Odstrániť