Štetce Zoeva Rose Golden vol.3 Luxury Set

22:41 Aura Beauty 3 Comments


Ružové zlato je vyslovene trendy záležitosť, nielen v móde a dizajne. Evokuje čistotu a luxus zároveň... prečo toto všetko neaplikovať na kozmetické produkty a štetce?


A práve ružové zlato v tej najkrajšej a najpraktickejšej podobe mi urobilo skvelú náladu, pretože som dostala cez jedno mamičkovské modré fórum možnosť otestovať tretiu edíciu štetcov Zoeva Rose Golden vol.3 Luxury Set (vždy som iným blogerkám spoluprácu so Zoeva sakramentsky v dobrom závidela ;)

Ale poďme k veci, k týmto krásavcom... značka Zoeva pre mňa nie je ničím neznámym a práve moja prvá lepšia sada na oči bola od nej (Eye Definition Set), je síce skvelá ale nebola by to Zoeva ak by dizajn a kvalitu spracovania neposunula časom na vyšší level - preto som postupom času dokúpila ich famózne paletky očných tieňov a jednu kontúrovaciu (úplne náhodne z rady Rose Golden vol.3 - aspoň mi bude ladiť k štetcom) a zopár jednotlivých štetcov z rady Luxe. Ale vždy som obdivovala tie dizajnové sady ako napr. Bamboo a Rose Golden... a tak som sa na testovanie veľmi tešila, pretože som si bola istá kvalitou a zároveň sa nevedela dočkať niečoho, čo bude priam žiariť a vynímať sa v mojej zbierke štetcov.

Prvé dojmy

Došiel mi balíček, ktorého súčasťou bola krásna matná čierna krabička s kovovým nápisom Rose Golden a v nej nádherná taštička na štetce, ktorá sa dá v pohode použiť aj ako kabelka. A k tomu zápisník s dizajnom Rose Golden. Všetko pedantne zabalené a nádherne zladené. Darmo, Nemci... :)
Sada obsahuje 8 štetcov, z toho sú 4 určené na líčenie tváre a 4 na líčenie očí, niektoré sú z prírodných vlákien, iné z umelých. Cena sady je vyššia (95 EUR), ale ak si to rozrátate a pridáte k tomu taštičku, kvalitný materiál a dizajn štetcov, myslím si, že je adekvátna.
Či je táto sada dobre zostavená, sa rozpíšem nižšie ale prvý dojem bol takýto - dizajn a spracovanie štetcov ma priam ohromili, hebkosti štetcov sa nedá nič vyčítať, jemnunké a príjemné. Ale niektoré štetce na tvár sa mi zdali menšie, rúčky štetcov ľahké a šmykľavé, ale povedala som si, že nebudem hodnotiť na prvý dojem a všetko poriadne vyskúšam v praxi. Počas vyše týždňového testovania som skutočne nepoužívala iné štetce čo mám doma a vždy som sa snažila vytvoriť kompletné líčenie len s týmito štetcami. Ako sa mi darilo sa dozviete ďalej.
Tak si teda prejdeme štetec po štetci:

103 / Defined Buffer
štetiny: prírodné + umelé
V porovnaní s obľúbenými štetcami iných značiek je menší a menej hustý. Dĺžka štetín je ako tak v norme, ale priemer štetca je menší akoby som si priala. Na zapracovanie makeupu preferujem hustejšie štetce s kratšími štetinami, ktoré skôr vyplnia plochu tváre aj sa s nimi lepšie pracuje. Povedala som si, že to bude fajn vec na krémové kontúrovanie, veď jeho tvar je na to predurčený a na viac ho nepoužijem, ale test nepustil a tak som si s ním poctivo robila aj podklad. Napriek rozpačitému prvému dojmu sa s ním podklad do pleti zapracuje skvele, ideálne ten tekutejšej konzistencie. Teda ak nemáte iný štetec na podklad, krásne sa aj s týmto nalíčite, no pre moje potreby mohol byť trošička hustejší a v priemere hrubší (102 Silk Finish alebo 104 Buffer by boli v tejto sade pre mňa lepšie).

109v / Face Paint
štetiny: umelé
Tu som sa veľmi potešila, pretože Zoeva 109 Face Paint  som veľmi chcela už dávnejšie. Mám podobný štetec inej značky, tak som bola zvedavá v čom sa líši. Štetec je z taklonu, čo je škoda, pretože preferujem púdrové kontúrovanie a na to sú lepšie štetce z prírodných štetín. Štetec je oveľa menší a redší ako štetec inej značky, tak je ideálny na presné kontúry ale tie sa už horšie roztieňujú. Teda v tomto sa mi darilo menej a lákalo ma na roztieňovanie použiť štetec inej značky s prírodnými štetinami. Čo však nemôžem tomuto štetcu vytknúť je to, že lepší štetec na kontúrovanie nosa ozaj nemám, je fakt precízny. Na púdrové kontúrovanie (ktoré je na denné líčenie prirodzenejšie a jednoduchšie) by som však prijala skôr verziu s prírodnými štetinkami.

114 / Luxe Face Focus
štetiny: prírodné + umelé
Ďalší štetec, ktorý som mala vo wishliste a potešila som sa mu. Mám veľmi rada takéto multifunkčné štetce z prírodných štetín. Dá sa ním zapudrovať očné okolie, nos, naniesť lícenka, bronzer i rozjasňovač. Má perfektný tvar a hustotu a pri mojom testovaní som ním najčastejšie zapúdrovala práve korektor v očnom okolí, čelo a nos - mám suchšiu pleť na lícach, tak púdrujem len tieto patrie. Nemám tomuto štetcu nič vytknúť, lebo sa stal mojim miláčikom. Zo štetcov na tvár z tejto sady je bezkonkurenčne najvydarenejší.

129/ Luxe Fan
štetiny: prírodné + umelé
Mrzí ma to, ale tomuto štetcu som aj napriek snahe a skúšaniu jeho funckií neprišla na chuť. Je určený na nanášanie rozjasňovača, čo sa nad lícne kosti a hranu nosa dá jemne a dobre naniesť, ale pod obočie a nad hornú peru mi to nevyhovuje. Skúšala som týmto štetcom nanášať aj lícenku, dá sa to, ale s inými štetcami to robím radšej. Tento štetec by som pokojne v tejto sade oželela a prijala napríklad 100 Luxe Face Finish  alebo 096 Luxe Powder Veil. Tými sa dá naniesť oveľa lepšie lícenka a púder a predošlý Face Focus by som používala na rozjasňovač.

Štetce na tvár som si "podala", ale pri tých na oči už budem oveľa pozitívnejšia:

142 / Concealer Buffer
štetiny: umelé
Malý ale šikovný ;) Poslednú dobu síce na zapracovanie korektora pod očami používam hubku - beauty blender, ale aj týmto štetcom mi to ide dobre - v testovaní som ho používala práve len na toto. Je precízny, jemný, dá sa využiť aj na rozjasnenie miest pod obočím a vnútorného kútika, či na nanášanie krémových očných tieňov.

228 / Luxe Crease
štetiny: prírodné + umelé
Starý známy štetec, pretože ho mám už doma odskúšaný, ale v klasickej čiernej verzii. Rose Gold je však trochu menej huňatý, čo ma prekvapilo, ale nevadí to.
Čo na tomto štetce zbožňujem, že je jemne zašpicatený, teda krásne sa "vopchá" aj do ohybu na vpadnutejších viečkach. Tiene sa s ním krásne roztieňujú, ideálny na ohyb oka a jemné prechody. Obľúbený a nevyhnutný ;)

234 / Luxe Smoky Shader
štetiny: prírodné + umelé
Veľmi vhodne zvolený štetec, pretože sa dá použiť či už ako základný, ale aj na dymové líčenie či rozmazanie liniek. Nie je príliš hustý ani veľmi malý. Stal sa obľúbencom a nevyhnutnou súčasťou každodenného líčenia.

317 / Wing Liner
štetiny: umelé
Ďalší štetec, ktorý sa dá využiť rôzne - perfektný na nanášanie gélovej alebo krémovej očnej linky (urobí nádherný chvostík). Teda tie, ktoré si myslíte, že ste na linku ľavé, s týmto štetcom to pôjde ako po masle. Skvelý je aj na úpravu obočia, ktorá s ním bude rýchla a presná.

PLUSY:
- vysoko kvalitné spracovanie
- kvalitné materiály
- jemné a nepĺznuce štetiny
- nádherný dizajn
- označenie štetcov gravírovaním (nezmizne, nezošúcha sa ako potlačený názov)

MÍNUSY:
- niektoré štetce nie sú v sade vhodne zvolené (chýba veľmi huňatejší štetec na púder, prípadne lícenku)
- niektoré štetce mohli byť väčšie a hustejšie (103, 109)
- horšia ergonómia, rúčky štetcov trochu kĺžu (mohli byť pogumované, čo by asi uškodilo dizajnu alebo gravírovaním zdrsnené - akoby popieskované, čo by naopak mohlo vyzerať zaujímavo)
- pre niekoho možno vysoká cena


Napriek menším negatívam hodnotím sadu ako veľmi kvalitnú a vydarenú. Ak si vás získala či už očami alebo srdcom, smelo do nej ;) Predsa štetcami od Zoeva sa nedá nič pokaziť a sú skvelou dlhodobou investíciou do krásy. A táto Rose Golden Vol.3 navyše skrášli váš toaletný stolík a určite pritiahne pohľady každého, kto ich uvidí.

A tu je jemné denné "rose golden" nahé líčenie (mimochodom "bronze nude look" je túto jar veľmi trendový) vytvorené len touto sadou, na kontúrovanie tváre je použitá paletka Rose Golden Blush Palette a na líčenie očí neutrálne tóny z paletky Love is Story (o týchto skvelých paletkách vám poviem v inom článku, lebo by toho bolo už veľa):

P.S.: O tom, že sú štetce hebučké a jemné nepochybuje ani môj malý šibal, ktorý ich pri rozbaľovaní musel vyskúšať ;)

Vlastníte nejaké štetce alebo sadu od Zoeva?
Ak nie, do akej by ste išli?

Článok vznikol v spolupráci so Zoeva a Modrykonik.sk, ale môj názor na produkty je nezávislý a vytvorený na základe poctivého testovania produktu.

3 komentáre:

 1. Miška, to som sa teda potešila, že si získala túto sadu, určite ju budeš šikovne využívať :) ako majiteľka Bamboo setu (na základe tvojho odporúčania) môžem len potvrdiť kvalitu. Rose Golden dizajn je nepochybne nádherný a elegantný, ale za tie svoje bambusky by som to predsa len asi nemenila, keďže majú drevenú rúčku a tiež mi dosť pomáha, že sú svetlé, lebo mám silnejšie impulzy k čisteniu, keď to začína byť naozaj vidno :D (na toto totiž zvyknem zabúdať). Som si tiež istá, že sady sú zostavené i tak komerčne, aby si človek k tomu chcel prikupovať aj ďalšie štetce, ale to je biznis. Na druhej strane, musím povedať, že po roku častého používania to na mojich štetcoch vidno naozaj minimálne (akurát Wing Liner sa trošku pokrivil) a tých 100 eur radšej vrazím radšej sem než do lacných rýchlo opotrebovateľných produktov. Zoeva má celkovo dobrú filozofiu značky i poctivé výrobky.

  :* pre D.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Já jsem naprosto nadšená ze štětců Kabuki. Měla jsem i možnost vyzkoušet něco od značky Zoeva, ale ne zrovna tuto verzi. Děkuji za článek! :)

  INKA blog

  Zvu tebe a tvé čtenářky na soutěž o kosmetiku MeMeMe

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Chtěla jsem si je koupit, ale pak jsem odolala. Vypadají krásně a tvá recenze se mi moc líbí.

  OdpovedaťOdstrániť