Očný krém, ktorý používa Kate Middleton - Karin Herzog Eye Cream

16:21 Aura Beauty 3 Comments


Ak by ste mali možnosť siahnuť do kozmetického šuplíka vojvodkyne Kate a vyskúšať nejaké jej vychytávky, urobili by ste to? Ja by som veru neváhala a preto som aj prijala ponuku otestovať niečo od značky Karin Herzog, ktorú vojvodkyňa rada požíva.

Možno ste o o tejto značke počuli, ale ak nie, v skratke ide o švajčiarsku značku, ktorú založili manželia Herzogovci (Dr. Paul je vedec a Karin profesionálna kozmetička, čo je kombinácia, ktorá sa perfektne dopĺňa a zaručuje úspech). Ich filozofiou je najmä výskum spočívajúci vo využití aktívneho kyslíka na kozmetické účely. Značka vlastní patent na stabilizáciu plynného kyslíka do emulzie, ktorá sa následne využíva v produktoch tejto značky.

Medzi najväčšími výhodami tohto kyslíka patrí intenzívna hydratácia (takýto kyslík viaže na seba molekuly vodíka, čím vzniká voda), ďalej kyslík z takejto emulzie pri kontakte s pokožkou sa zmení na plynný a hlbšie preniká do štruktúr pokožky, neostáva len na povrchu. Kyslík naštartuje metabolické a regeneračné procesy v pokožke a navyše je hypoalergénny. Viac o tom si môžete pozrieť v tomto videjku ;)

O kréme


Na testovanie som si vybrala očný krém Karin Herzog Eye Cream preto, lebo mojim veľkým nedostatkom je práve očné okolie - mám kruhy pod očami dané morfologicky, teda pokožka je prepadnutá (s týmto krémy bohužiaľ nič neurobia), ale čo ma zaujímalo bolo aj či krém eliminuje tmavé sfarbenie kruhov a pokožku a očakávanie od krému bolo, aby zjemnil vrásky a očné okolie bolo sviežejšie a vypnutejšie. A to je to, čo očakávam od každého očného krému.

Krém obsahuje 0,5% aktívneho kyslíka, prírodné extrakty (sezamový olej, gáfor, kamilku) a komplex multivitamínov, sľubuje výživu a hydratáciu pokožky, redukciu tmavých kruhov pod očami, opuchy a má vyhladiť jemné vrásky.

Zloženie krému: 
Aqua, Petrolatum, Glyceryl stearate, Paraffinum liquidum, Cetyl alcohol, Stearyl alcohol, Polysorbate 80, Tocopheryl acetate, Hydrogen peroxide, Sesamum indicum seed oil, Cinnamomum camphora, Chamomilla recutita flower extract, Retinol, Parfum, Fructose, Salicylic acid, Beta-carotene.

Moje dojmy


Krém som testovala poctivo takmer 6 týždňov, nanášala ho ráno a večer na vyčistenú pleť, jemným vklepkaním (snažila som sa pleť zbytočne nenaťahovať.) Konzistencia krému je klasická biela krémová, redšia ale nie vodová.

Čo som si všimla už po nanesení, je jemný osviežujúci efekt, ale nie výrazne chladivý ako u iných očných gélov a krémov. A ďalšia vec, ktorú som si všimla vždy ráno bolo to, že ak som mala opuchnutejšie oči, krém tie opuchy bleskovo zredukoval bez toho, aby krém nejak výrazne očné okolie chladil. A toto je hlavný benefit tohto zázračného krémiku, vážne zredukuje únavu a opuchy (čo je efektom obsiahnutého aktívneho kyslíka).

Po dlhšom používaní je skutočne badať efekt rozjasnenia, dokonca sú kruhy pod očami zjemnené z hľadiska farebnej korekcie  - krém však pracuje skôr na príncípe bielenia pokožky - obsahuje bielacie látky, preto je aj na krabičke krému uvedené, že nesmie prísť do styku s obočím a mihalnicami, lebo by ich mohol zosvetliť. Drobné cievy, ktoré presvitajú pod prepadnutú pokožku nedokáže zminimalizovať žiadny zázrak, tam už len dobre kamuflovať alebo sa rozhodnúť pre ich výplň.

Ďalší efekt ktorý som si všimla je jemné vyhladenie drobných vrások v očnom okolí (ide najmä o začínajúce mimické vrásky). Keďže mám tridsiatku predo dvermi, mám aj zopár hlbších vrások, ale možno na ich zjemnenie je potrebný dlhší čas používania.

Čo som ešte ocenila je, že produkt sa míňa veľmi pomaly, stačí ho málinko a tak vzhľadom na cenu krému (cca 40-50 EUR) je fajn, pretože vám vydrží veľmi dlho a ak si to rozrátate na dlhšie časové obdobie, nie je to až taká záťaž na peňaženku. Produkt kúpite na internete, napr. vasakrasa.sk, alebo si vygooglite najlepšiu cenu.Ak by som to mala zhrnúť, v porovnaní s drogérkovými krémami je tento krémik ako mercedes medzi škodovkami, nielen krásnym elegantným balením ale aj obsahom.
Efekt krému je skôr postupný a nevytráca sa, skôr sa navyšuje dlhším používaním. U lacných očných krémov mám skôr opačný pocit, očné okolie rýchlo schladia, vypnú, na chvíľku skorigujú (aj množstvom silikónov či drobnými rozjasňujúcimi pigmentami), ale z dlhodobého hľadiska nevidím nejaké zlepšenia a efekt sa rýchlo stráca. A to ma pomaly presviedča, že v starostlivosti o pleť je lepšie zainvestovať do produktov, ktoré sú poctivo vyvíjané a testované, nemusíme celoplošne ale do problémov, ktoré nás najviac trápia.

Jediným mínusom krému je moja obava, že si zosvetlím mihalnice, ktoré mám už dosť svetlé a priznám sa, že pri nanášaní krému sa mi občas stalo, že mi ušla ruka. To zapríčiňuje peroxid vodíka, ktorý je v zložení krému a toto by som aj oželela. Vybrať si medzi svetlými mihalnicami a svetlejšími kruhami pod očami je ako Sophiina voľba. Alebo začnem byť opatrnejšia pri aplikácii.

Čo najviac oceňujem efekt odstránenia opuchov, osvieženie a lepší vzhľad pleti, na takto ošetrenom očnom okolí vyzerá aj korektor lepšie a všimla som si, že si ho dávam v menších množstvách.
Som zvedavá na výsledky ešte po dlhšom používaní a ak sa mi krém minie, nebudem váhať a zaobstarám si ho.


Máte skúsenosť so značkou Karin Herzog?
Ako sa staráte o svoje očné okolie?


Článok vznikol v spoluprácu s Karin Herzog, ale môj názor naň je nezávislý a vytvorený na základe poctivého testovania produktu

3 komentáre:

  1. Nejlepsi ocni krem! Nedavno jsem si ho koupila po vyzkouseni a napsani recenze na blogu.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Díky za rencenzi - teď se mi to zrovna hodí, protože u nás už není k dostání krém, který používám :) Takže děkuji za tip i odkaz na koupení :)

    INKA blog

    OdpovedaťOdstrániť