Líčenie inšpirované 20s

22:25 Aura Beauty 2 Comments

Preddušičkový čas zaváňa v blogosfére rôznymi halloweenskymi tutoriálmi, ale ja z osobného presvedčenia tento sviatok neslávim a budem sa trocha odlišovať - žiadny návod na masku či strašidlo nebude. Snáď mi to prepáčite :)

Ale zvolila som inú alternatívu. S Maťkou sme sa rozhodli, že pri každej jej návšteve urobíme taký miniseriál líčení inšpirovaným vždy inou érou. Na začiatok sme si vybrali trocha tajomný, smutný, vzhľad - 20. roky boli typické bledou pleťou, tmavým, dymovým líčením, tenším rovnejším až mierne oblúkovitým obočím, ktoré pôsobilo "smutne" a tmavšími užšími perami.
Všetko sa mi však do bodky splniť nepodarilo - husté obočie s dlhými chĺpkami sa ťažšie kamuflovalo (bez tejto finty by to išlo ešte horšie) aj Maťka má plnšie pery, tak som ich ponechala také ako sú a umelo ich nezužovala - akurát som ich obkreslila zvnútra a vyplnila čiernym rúžom od S-he zmiešaným s Astor Lip Color Butter v odtieni Royal Diva.
A čo sa týka účesu, bola to improvizácia, pretože Maťka má dlhé vlasy, tak sme, čo to povypínali, poschovávali, zvlnili a použili čelenku. Skladanú vlnu (finger wave) sa mi stále nedarí dobre urobiť, tak preto v účese bohužiaľ nie je (ale raz ten grif získam!).

Ale už nebudem viac obkecávať, pozrime sa na fotografie, ktoré som sa snažila autenticky upraviť - prikladám len jednu farebnú foto, aby bolo vidieť, aké je líčenie výrazné a tmavé - ale iba tak mohlo pri použití filtra dobre vyniknúť a dodať fotografiám kontrast:


Čo poviete na seriál takýchto líčení inšpirovanými rôznymi desaťročiami?
Ktoré roky sú vám štýlom najbližšie? (Viac presnejších informácii o 20. a 30. rokoch nájdete na skvelom blogu Turnýra v tomto článku.)


2 komentáre:

  1. To je skvělý nápad! :-) Těším se na další články, hlavně na moje oblíbené padesátky a šedesátky. Líčení vypadá na těch černobílých fotkách dokonale:-)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Hurá konečně někdo, kdo nedělá haloweenské masky. Haloween nemusím, nijak neslavím a ani tutoriály na masky mě nebaví. To je vždy období, kdy si říkám "aha nic na youtubu ani v článcích nebude, všude jsou samé masky". Osobně teda ani nemusím vánoční tématiku článků a youtube videí. A tohle je pastva pro oči. Na klasické barevné fotce je to líčení z dnešního pohledu přehnaný a až moc tmavý a pochmurný. Jak jsi to dala do staré fotografie, vypadá to o dost líp a věřila bych i dobovost, kdybych tohle nečetla :D

    OdpovedaťOdstrániť