DIY Floral Headband - Návod na výrobu a tipy ako nosiť kvetinovú čelenku

22:58 Aura Beauty 7 Comments

Kvetinové čelenky, staronový trend, ktorý sa už nesie niekoľko sezón a sú všade. Pozerala som po nich už dlho, ale povedala som si, že mi k mojej (väčšej) hlave nepristanú, a že by som tento trend nevynosila. Preto mi bolo ľúto do toho investovať, hoci som na handmade serveroch rôzne takéto čelenky obdivovala.

A predsa po roku obdivovania som neodolala a hľa, zadovážila som si materiál a do výroby čelenky sa sama pustila:

stačí stará čelenka, lepiaca pištoľ (alebo seknudové lepidlo), umelé kvety a pri troške šikovnosti si kvetinovú čelenku  môžeme vyrobiť i samy

V Kiku som zohnala umelé kvetiny za 1EUR (okrem týchto červených kvietkov mám ešte podobné orchidey ako na hornej foto ale tmavšie, ktoré čakajú na ďalšiu čelenku)  a manžel mi splašil lepiacu pištoľ (občas si niečo tvorím, vyrábam, tak ju využijem). Z jednotlivých kvetov som odstrihla "stonky" a časti, ktorými boli na umelom kvete pripojené, aby na čelenke neostávali. Rozložila som si ich v tvare ako som ich chcela mať na čelenke a nalepila. S výsledkom som celkom spokojná, nabudúce by som kvetiny umiestnila viac asymetricky na jednu stranu, aby mi na hlave tak v strede neodstávali ;)

Výsledok môžete vidieť samy:
líčenie: Estyle Charm Palette, rúž Rimmel Lasting Finish by Kate 107, krémová lícenka Jordana Color Tint Blush odtieň Apple Cheeks
A ešte zopár mobilových momentiek, keďže sa mi neplánovane vybila baterka na zrkadlovke  a nemohla som nafotiť detaily líčenia :) 

A aby to nebolo len o mne, malá koláž s ukážkami čeleniek pre jednotlivé tonálne typy:

Kvetinových čeleniek sa jednoducho nemusíte báť, ak si netrúfate na bohatú a výraznú, stačí zvoliť verziu s menšími kvetmi alebo menšou skupinkou kvetou na jednej strane. Všetko však závisí od vášho štýlu, najviac pristane romantickým a umeleckým typom.


Páči sa vám trend kvetinových čeleniek? Nosili by ste ju bežne alebo by ste si ju zvolili iba na nejakú príležitosť/fotografovanie?

7 komentárov:

 1. veľmi milé dielko, Miška. tiež by som sa nabudúce pohrala s rozmiestnením kvetov a možno i pridala viac druhov, ale i takto to celkom funguje. myslím, že ti kvietky vo vlasoch pristanú :)

  mne sa páči tento trend, je to pekný spôsob, ako sa skrášliť niečím iným než šperkom a odoznieva v tom minulosť, keď to takto ženy bežne robili z nedostatku peňazí. dýcha to však i secesiou, ktorá kvety povýšila na ozdobu číslo jeden. no také tie veľké party okolo celej hlavy už veľmi nedávam. tam už mi príliš rezonuje tá spojitosť s ľudovým umením a krojmi, sú príliš štylisticky úzko vyhranené a nesedia mi k súčasnej móde. jemné zapojenie kvetín v duchu "menej je viac" sa mi však páči ak to vie niekto dobre skombinovať so zvyškom outfitu, tak som vo vytržení. sama však nič také nevlastním, lebo ma to (napriek obdivu) k tomu proste neťahá. viac ma láka experimentovať s účesmi ako takými.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. tá tvoja sa ti veľmi podarila :) a ja do Kiku tiež chodím loviť umelé kvety, za tú cenu sú úplne super ;)

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tak to je krása! Já sama jsem romanticky založená a asi bych si měla něco podobného pořídit či vyrobit. Díky za inspiraci!

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Mně osobně jde tahle móda květinových čelenek silně mimo. Ale vypadá to hezky .)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ja som takéto čelenky nosila ako malá, robievala mi ich stará mama. Táto Tvoja je čarovná a Ty si s ňou za hviezdu. :-)
  V pondelok končí moja letná súťaž, si srdečne vítaná. Hrá sa o zaujímavé ceny. :-)

  Katharine-fashionisbeautiful
  Súťaž so Zonerom

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem za komentár...súťaž je zaujímavá, keďže rada fotím hmm...žeby som niečo poslala? lenže outfitové fotky čo mám je autor iný človek - musím byť autorom fotky ja?

   Odstrániť