Sunset mood - jednoduché letné líčenie a foto s atmosférou západu slnka

23:30 Aura Beauty 8 Comments

Konečne som sa trochu opálila. Hoci byť tiptop opálená už nie je mojou letnou prioritou ako kedysi. Vápenkový look mi už dávno nevadí a aspoň mám lepší pocit, že moja pleť tak nestarne a zo svojho tmavozimného kontrastu pokožky a vlasov sa vytešujem. Som to predsa ja, aj farebne, ako ma Boh stvoril :)
Ale na druhej strane som typ, ktorý ak chytí základ, už môže na snehulienkovský imidž zabudnúť, ide pekne do zlatista. Vtedy aj znesiem štipku teplejšie tóny líčenia. A k opáleniu a farebnosti - áno, ak sme opálený, znesieme toho viac ako bežne a môžeme trošku uletieť, napr. k svetlejším farbám z našej palety, či sa štylizovať k susedným typom, ale náš farebný typ sa nemení a stále platí, že najlepšie vyzeráme vo svojich ideálnych odtieňoch.

A o slnku, hrejivosti a aj o samo-opálení líčením dnešný slnkom pobozkaný (sunkissed je kratšie slovíčko, ale nechcem przniť náš jazyk hoci to podvedome robím o pár riadkov nižšie) , bronzový look doplnený mojimi fotografiami urobenými pri západe slnka.


Jeho základom je samoopaľovák v spreji na telo a tvár  Sundance (ale to bolo tak dva týždne dozadu, už teraz som už opálená zo slnka a samoopaľovák stojí smutne v skrinke, keďže som týždeň bola na záhrade a lietam kade-tade) a BB Alverde 30+ s výťažkom s Goji, ktoré síce extra nekryje ale ako krém a na jemné zjednotenie je fajn. Pozitívom je hydratácia a vypnutie pleti (SPF neuvádazajú, čo je škoda a mal by ho mať, ale čo chcem za niečo cez 3 EUR.)

moji "noví Alverde kamoši"


Oči som vytieňovala zlatistými a zemitými tieňmi z paletky Zoeva  - Naturally Yours a skombinovala ich s vodeodolnou ceruzkou Gosh Wateproof odtieň Sunset nad hornú linku. Ešte bronzer 4Sun Bronzing  odtieň 01 a hnedastý čokoádový rúž Volume 500 (obe od Pupy) a jednoduché letné líčenie je hotové.
Aj vás inšpirujú západy slnka? Aký je váš vzťah k (ne)(samo)opaľovaniu? 

Krásne dovolenkové a slnkom pobozkané dni! :)
8 komentárov:

 1. Krasne naladove fotky Miska. Mam to rovnako - akonahle sa trochu opalim, potrebujem teplejsie farby licidiel, takze teraz v lete vyuzivam casto ako ocny tien bronzer.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. A je možné, že když se opálím, snesu i studenější barvy? Jsem tlumený světlý podzim (aspoň se tak domnívám) a v létě mi sedí víc i barvy tlumeného léta, hlavně v líčení.
   Pavla

   Odstrániť
 2. pekné spojenie návodu a tvojho umeleckého vyjadrenia, Miška. z tohto hľadiska je to zatiaľ asi najkrajší článok o líčení :)

  k téme opaľovanie: už dobrých pár rokov sa vyhýbam vyprážaniu sa na slnci, lebo sa sama sebe opálená nepáčim. a zároveň ma vždy hnevá, že mám potom po tele biele miesta podľa toho, kde boli plavky či kde končila sukňa alebo rukávy. farby som však z tohto hľadiska neriešila, ani ma veľmi neťahá meniť niečo v šatníku kvôli letu. no takéto pekné farebné líčenie by som si aj dopriala ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Nádherné umělecké fotky. Jako básně... Užasné!
  K opalování: už několik let mi pobyt na slunci dělá hodně zle (bolí mě hlava), takže bývám v létě mnohem méně opálená než dřív a to jsem se opalovala nádherně, do broskvova. Teď to zkraje léta řeším samoopalováky. Mám štěstí, že mi chytají velmi podobně, jako kdybych se opálila doopravdy (často vídám u žen kontrast mezi jejich vlastním opálením a samoopalovákem, ten chytne většinou více do teplého odstínu). Přesto, že se teď cíleně neopaluji, jsem trochu opálená, mám výraznější pihy, vlasy mi zesvětlaly, čímž mi klesl kontrast ve tváři a mám pocit, že mi sluší zemitější barvy, tedy ty, které jsou jakoby "zašpiněné" hnědou. Když mám světleší pleť a tmavší vlasy, sluší mi rezavý přeliv a teplejší a výraznější barvy - čili v létě mi více sluší barvy tlumeného podzimu a v ostatních obdobích zase spíše barvy teplého podzimu. Jak je vidět, každá to máme jinak. Krásné letní dny plné slunce a inspirace :-)
  Janka

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Krásné líčení! Mohla bych někdy zkusit :)
  Co se týče opalování - Cíleně se už nějaký ten rok neopaluji, protože se sama sobě moc opálená nelíbím. Zmizí mi ten hezký kontrast, co mám mezi mou světlou pletí a tmavými oči a vlasy a většinou se mi při tom i vyšisujou vlasy a pak si přijdu jak vyblitá myš bez jiskry. Letos jsem teda zkusila se trošku opálit a šla jsem trochu do zlata, ale stejně jsem oproti jiným opáleným kolegyním světlá (i když už ne jako sýr). Opalováky jsem nikdy neměla ani po tom netoužím.

  OdpovedaťOdstrániť