Nové promo fotky pre blog od Anetky Barčovej

22:44 Aura Beauty 8 Comments

Na blog sa zväčša a zatiaľ fotím sama, a fotiť samu seba je pre niekoho:

a) potešením a relaxom (nuž niekto hrá hry v mobile, niekto sa odreaguje nejakou aplikáciou, iný sa bavká s foťákom)
b) závislosťou a mániou (selfie aj mnohoráz denne)
c) hororom (od objektívu fotoaparátu ďaleko preč)
d) nevyhnutnosťou (nefotím sa rada, ale musím)

U mňa platí to d) ;) , teda nefotím sa až tak rada, ale z dôvodu, že nemám vždy po ruke "modelku" a seba mám po ruke vždy. A pre potreby blogu "niečo" nafotiť stále potrebujem.
Fotím sa sama najčastejšie tak, že si oproti oknu dám statív alebo si len položím na pracovný stôl fotoaparát, vezmem diaľkovú spúšť a ide sa na to ;) Nie je to nič špeciálne, oveľa radšej fotografujem detaily, bábätká mojich známych alebo pekné dievčatá a ženy - viď tu, je to také moje malé hobby.

Možnosť dať sa profesionálne odfotografovať som uvítala a tak vznikla spolupráca s Anetou Barčovou, košickou fotografkou, ktorá sa venuje prevažne ateliérovej fotografii, ale fotí aj v exteriéri. Jej fotografie ma hneď zaujali svojou čistotou a jednoduchosťou. Slovo dalo slovo a s Anetkou sme sa stretli v jej ateliéri, ktorý je priestranný, plný zaujímavých vecí, rekvizít a najmä dobrej fototechniky. Ja ako hobby fotograf, ktorý s ateliérovým fotením ešte žiadne skúsenosti nemá, som to kreatívne prostredie so zatajeným dychom obdivovala a zasnívala sa.
Samotné fotenie prebehlo skvele a zistila som že také modelky to majú fakt ťažké a ja hoci som v ateliéri strávila necelé dve hodiny, v dobrom som sa dosť zapotila ;) Krk v zlom uhle, nevhodné "bliknutia" očami, zlý postoj... stále som niečo pokazila, no Anetka je na to zvyknutá a dobre vedela ako so mnou pracovať, aby aj napriek mojej "pózovacej" neskúsenosti som mala pekné fotky ;)
Okrem toho sme si Anetkou sme si mali veru čo povedať - od fotografických tém po líčenie, ktoré zasa baví ju. Jednoznačne odporúčam, ak hľadáte profíka na na príjemné rodinné alebo beauty fotky do vášho albumu. Vlastne aj týmto článkom Anetke ďakujem za príjemne strávený čas a fotky, a kto by mal o jej prácu záujem, tu je jej oficiálny web: anetabarcova.sk

A teraz ku výsledku - tu je fotovýsledok, ktorým spestrím pripravovaný nový dizajn blogu aj webu, ktorého bude blog súčasťou:

A nejaké trošku vtipnejšie na záver:


Ako sa vám moje nové fotky páčia? A aké sú vaše skúsenosti s ateliérovým fotením?

Príjemný zvyšok predĺženého víkendu ;)

8 komentárov:

 1. peknééé :) veľmi pekné, teším sa na nový design!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Jéj, krásne fotečky :-)
  Čo sa týka ateliéroveho fotenia, tak skúsenosti nemám, ja nie som fotogenický typ, trošku sa hambím pred foťákom :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Velmi pekne :) Pacia sa mi najma tie biele a konkretne ta najviac, ktoru si si i vybrala na profilovku :))

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Překrásné fotky, ohromně ti to na nich sluší :)

  Radu - Jarní Rita Ora Giveaway

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Krasne fotky :) najviac sa mi pacia tie v bielej koseli so stetcami v ruke

  OdpovedaťOdstrániť
 6. vzhľadom na to, že som mala tieto vydarené fotky možnosť vidieť v predstihu, nemám dodať nič iné než to, že sa už veľmi teším na nový webdizajn ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Popravdě se mi ty fotky moc nelíbí:-( U krajů tvých vlasů a košile je vidět, jak se to sekalo na Photoshopu. Přijdou mi hodně statické, mrtvé. Mnohem víc se mi líbí tvoje osobní fotky v přírodě :-).

  OdpovedaťOdstrániť