Teplá jar

23:00 Aura Beauty 13 Comments


teplý typ + žiarivý typ 

Úroveň kontrastu: stredný kontrast

Vlasy: zlatisté svetlé až stredne blond, zlatoplavé, medenoplavé, medené

Pleť: bledá porcelánová, slonovinová, zlatistá béžová, bronzová, veľmi často sa vyskytujú pehy (nie je to však smerodajné, pretože pehy môže mať každý farebný typ)
Oči: modré, modrozelené, zelené, hnedozelené, orieškové, topásové

Podoby teplej jari
Teplý jarný typ má výrazne teplú pokožku oči a vlasy. Jej vzhľad je svieži až éterický vďaka citlivej alabastrovej pleti a teplému vyžarovaniu. 


Príbuzné farebné typy:Ideálne farby: sú výrazne teplé, žiarivé a strednej tmavosti, napr.: teplá koralová, broskyňová, aqua, jabková zelená, ťavia, teplá hnedá


Nevhodné farby: výrazne chladné farby, príliš tlmené i veľmi kontrastné farby, taktiež tmavé a sýte farby


Osobnosti teplého jesenného typu: 

ženy: Nicole Kidman, Amy Adams, Lily Cole, Cynthia Nixon, Reba McEntire, Aňa a Ester Geislerové, Kristína Farkašová

Inšpirácie na našom pintereste: teplá jar


13 komentárov:

 1. tak sem nepatrím :) teším sa na článok o kontrastnej jari a lete :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Kontrastné leto neexistuje, najvýraznejším letným typom je chladné leto...a kontrastná jar čoskoro pribudne k článkom :)

   Odstrániť
 2. Jupí, další typologie:-) Rozpoznat teplé a kontrastní jaro je pro mě asi to nejtěžší (a pak rozpoznat, kdo je teplé jaro a kdo podzim).

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Rozdiel je medzi teplou a kontrastnou jarou je v miere kontrastu, a medzi teplou jarou a jeseňou v sekundárnej vlastnosti - jeseň je farebne ťažšia a menej "svieža", mierne tlmená. Kontrastná jar bude ďalším článkom;) Je rozpísaná...

   Odstrániť
 3. A chybí ti vpravo v ,,barevné typy", myslím tím rychlé odkazy na farebné typy

  OdpovedaťOdstrániť
 4. aj ja čakam,kde sa najdem :) mám takmer čierne vlasy a bledšiu pokožku,hnedozelené oči a pehy..tak si myslim,že budem nejaká zima,lenže ktorá :DD

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Velmi prijemny, slnecny clanok, presne ako farebnost tohto typu. Miska paci sa mi i zmena vizualu, je to tu vacsie, akoby na stranke bolo viac priestoru a vzdusnosti, chvalim!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem za pochvalu, chystám sa zmeniť i vrchnú časť stránky, ale aspoň takto zatiaľ :) Chcela som už zmenu...Jarné typy sú krásne a ich farby pôsobia veľmi pozitívne.

   Odstrániť
 6. Kéž bys byla blíž a já se mohla nechat otypovat :-)
  Krásně zpracováno!

  OdpovedaťOdstrániť
 7. presne ako Bejka pise, zmena super, ma to tu smrnc, ale pacilo sa mi to aj predtym:o) a tepla jar je jednoducho krasna, tie farby musia pozitivne naladit kazdeho, rada si vychutnam aj kontrastnu :o)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Moc děkuji za zmínku o jarním typu. Těším se na článek o světlém a kontrastním jarním typu. Sama nejsem schopna svůj typ odhadnout. Myslím, že mi sluší více teplé barvy než studené, ale má pleť, vlasy, ani oči nejsou tak výrazně teplého odstínu. Často si připadám velmi nevýrazně, vlasy i pleť mám spíše takové neutrální barvy, oči mám prý velmi světle modré. Myslíte, že bych se mohla řadit do světlého jarního typu?

  OdpovedaťOdstrániť
 9. sis, už tradične veľmi pekný článok, nahodila si tom dobrý a prehľadný systém :)
  ale píšem hlavne preto, aby som tiež pridala chválu k zmene vizuálu stránky, je to také čistejšie a vzdušnejšie, lepšie sa mi to číta a blog na mňa pôsobí tak profesionálnejšie. oceňujem, že si to tu vylepšuješ i takto!

  OdpovedaťOdstrániť