Chladná zima

21:13 Aura Beauty 8 Comments


chladný typ + kontrastný typ 

Úroveň kontrastu: vysoký kontrast

Vlasy: chladná stredne hnedá až hnedá s popolavými odleskami, tmavohnedá, čiernohnedá 
Pleť: slonovinová ,jasná olivová, chladná béžová
Oči: sivé, sivomodré až modré, zelené, zelenomodré (výnimočne orieškové, hnedé)

Podoby chladnej zimy:
Pre chladnú zimu je typický "chlad", ktorý má ich pokožka, vlasy a oči a taktiež kontrast: výrazný rozdiel medzi svetlou pokožkou a tmavšími vlasmi. Oči sú tiež chladné, výnimočne hnedé.

Príbuzné farebné typy:

Chladná zima je sýtejšia a kotrastnejšia, taktiež "tmavšia" ako chladné leto. Je však menej výrazná a "krikľavá" ako kontrastná zima. Oči kontrastne zimy sú žiarivejšie, pripomínajú drahokamy. Hnedooké chladné zimy sa často zamieňajú s tmavou zimou-v jej odtieňoch však pôsobia staršie a tvrdšie.

Ideálne farby: čisté a výrazne chladné, napr.: malinová, cyklámenová, chladné odtiene modrej a fialovej, chladná smaragdová
ukážky vhodného kombinovania farieb


Nevhodné farby: všetky svetlé, pastelové, bledé, tlmené a teplé farby - napr.  zlatožltá, oranžová, marhuľová, lososová, khaki, žlto-zelená a béžová...
Chladný zimný typ  (Jennifer Conelly) v teplých,  fádnych tlmených farbách vyzerá nezdravo a unavene. Kontrastnejšie líčenie a chladné zimné farby tvár rozjasnia.

Osobnosti chladného zimného typu:
ženy: Jeniffer Conelly, Liz Taylor, Lauren Graham, Brooke Shields, Catherine-Zeta Jones, Kristen Davis, Shania Twain
muži: musíme zistiť, kto sem patrí;)

Inšpirácie na našom pintereste: chladná zima
zdroje:
http://www.supervizaz.net/blog.php
http://seasonalcoloranalysis.blogspot.sk/2011/06/cool-winter.html#.UThx0BxFWiw

8 komentárov:

 1. uzasny clanok ako vzdy, pozerala som kazdy den aj trikrat ci nie je nieco nove:o) mna by zaujimalo, ci sa tmava zima vzdy v starobe vychyli do chladnej zimy...aj ked ma blizsie celkovo k jeseni...a myslim si, ze este stale mi robi problem rozoznat prilis chladne farby vhodnejsie pre chladnu ako tmavu zimu

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujeme, no bola tochu pauza lebo rozpracúvavame viac článkov a bolo i viac povinností;) Lora Alexander hovorí, že tmavé typy vekom a šedivením strácajú tmavosť a sýtosť, teda taká "vyblednutá" tmavá zima sa posúva skôr do tlmeného leta - tiež neutrálneho a mierne chladného typu. Naša neutrálna farebnosť sa nezmení na chladnú či teplú, iba naša dominantná vlastnosť vybledne. Je však aj možnosť ostať "tmavým", ak si človek farbí vlasy, zvýrazní obočie.
   Inak aj ja zisťujem, že pár farieb v šatníku mám tiež vhodných skôr pre chladnú zimu;) Takéto farby sú dominantne chladné a čistejšie, naše tmavozimné sú skôr neutrálnejšie a "poprášené čiernou" :)

   Odstrániť
  2. no tak v tomto rozpolozeni, v akom som teraz....nechcem ani pomysliet na spojenie "tlmene leto":o)

   Odstrániť
 2. Odpovede
  1. Bola som týždeň v nemocnici, a ešte sa aklimatizujem, takže nebolo času dotiahnuť rozpracované. Ale budú;)

   Odstrániť
  2. Pekne , krasne sa uzdrav :) megie

   Odstrániť
 3. Aký je rozdiel medzi chladnou a kontrastnou zimou? Aj kontrastná je chladná, nie?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Líšia sa dominantnou farebnou vlastnosťou - chladná zima je jednoducho povedané "chladnejšia", jej farby sú výrazne chladné, kým kontrastné farby sú na prvom mieste žiarivé až potom chladné. Teda je to neutrálnejší typ.

   Odstrániť